bugün

bi keresinde hoşlandığım kıza çok tatlısın ama ben şeker hastasıyım demiştim.
boş kişiden söylenmemesi mühim olan iltifatlar örneğin..
Bugün bir arkadaşım "tam basılacak kızsın" iltifatından çok hoşlandığını ifade etti.
Saygı duydum.
Kadınların en çok hoşuna giden bir iltifat yoktur. Kadınların güzel söz duymak istediği erkek vardır. Kimse kendini kandırmasın, bir kadın sizi istemiyorsa ne söylersen söyle boştur.
kadınına göre değişiklik gösteren iltifatlardır ;

salak birine " ne kadar güzelsin " iltifat olurken,öz güveni olan bir kadına " ne kadar zekisin " demek iltifat sayılabilir. bunun tersini yapmak da dalga geçmek gibidir.
iltifat edene göre değişir. Mesela biri gelir, seni dünyanın en güzel 100 kadınının içine koysak kimse bu listenin içinde niye varsın diye sorgulamaz der, ya he he dersin dilini içeri dışarı sokup çıkararak. Bir başkası sadece çok güzelsin der, sahiden güzel olduğunu hissedersin, en güzel kadın sensindir o noktadan sonra.

Birileri gözlerine çok güzel der, ateş ediyor der, ne bileyim gördüğüm en güzel gözlerden biri der, peki der geçersin. Bir başkası hiçbir şey demez ama bilirsin gözlerini seviyor, onun sessizliğini iltifat olarak alırsın.

Bu nedenle benim kişisel tarihimin en güzel iltifatı çok güzelsin olmuştur. Şiir yazılsa bana, olmaz ya adıma 98 şarkı yazılsa birileri tarafından öyle güzel gelmezdi.
Rakip olarak gördüğü bir kızdan daha iyi/güzel/başarılı olduğunu söylemek. Kızlar nedense kendilerini hep başkalarıyla kıyaslarlar (istisnalar hariç).
"gözlerin çok güzel" ve uğraştığı şeyleri iyi yaptığına dair edilen iltifatlar hoş oluyor.
Esmer bomba.
“Sen kilo mu verdin” bunun üstüne iltifat tanımam.
Saçlarının güzelliğinden ve saçlarının güzel kokmasından bahsetmek.
Kokudan bahsedilmesi gerçekten her şeye bedel .