bugün

kadınların ayrılma zahmeti ve yükünden kurtulmak için izlediği yolların tümüdür.

bizans oyunları yanında posta gazetesinin çengel bulmacası kadar basit kalır. bu yüzden kadın zekası korkutur efenim beni, kadın ayrılmak istiyorsa bunu nasıl belli eder yani stretijileri .

-buluşmalar azalır
-mazeretler türetilir
-konuşmalar kısalır ,dinlemez ve ıhıııı diye onay alırsınız.
-sürekli işten ve iş yerinde ki olaylardan bahseder.
-mesajlara bakılmaz cevaplar geç gelmeye başlar.
-sürekli bunalımda ve sıkıldığını söyler .

sonunda dayanamaz ve bitirelim demeniz gerektiğini anlarsınız ve onun için mutlu sizin için mutsuz bir son olur .
(bkz: sen dur ben giderim)
benden daha iyilerine layiksinle başlayıp yeter artık sıkıldım sendenle biten bir dizi söz kalabalığıdır.
babanızn fakir, cebinizin parasız, tipinizin şekilsiz, sikinizin küçük, geometrinizin bozuk olduğunu size anlatan ayak oyunlarıdır.

kadınlar zengin, yakışıklı, karizmatik, dölü için peşinden kadınların koştuğu adamları terk etmezler.

ezik, zavallı, tıynetsiz, fakir, tipsiz, amele erkekleri terk ederler.

terk ediliyorsunuz, siz de bir zavallısınızdır. bunu kabullenin.
ilişkimiz heyecanını kaybetti.
buluştuğunda ve mesajlaştığında soğuk davranmak, umrunuzda değilmiş gibi davranmak,, her şeyine he diyip geçmek sıkıldığını belli etmek, kendinden soğutmak ve sonunda darbeyi indirmek.
tektir: ilişkimiz eskisi gibi değil ve benim zamana ihtiyacım var der ve çekip gider hakikaten zaman falan sanıp arada arayıp kendinizi rezil etmeyin o iş bitmiştir.