bugün

ayrı metrobüs şarttır. sabah saatlerinde avrupa yakasından metrobüse binipte hala biz moderniz ayrı metrobüsmü olur diyecek kadın yoktur. kadınlar için çok rahatsız edicidir çünkü.

not: sebebini anlayamadığım biçimde rekor eksi yedim, allah aşkına metrobüs medeniyetmidir? 50 kişilik araca 150 kişi biniyor ve kadınlar aşırı rahatsız oluyor. ben atatürkü çok severim kurduğu düzeni savunuyorum fakat hayata indirgendiğinde evet metrobüs ayrı olmalıdır, ben eşim annem kız kardeşim metrobüse binince rahatsız oluyorum. 5 kişinin arasında kalmış yüzü düşmüş kadın görünce rahatsız oluyorum.

not 2: ayrıca kadınlara ayrı metrobüs kadınlar bu ayrı metrobüslere binmek zorunda olacaktır demek değildirki. kadınların rahatlığı için ayrıca metrobüs tahsis etmektir. ve eminim öyle bişey olsa tüm kadınlar kendi rızasıyla kadın metrobüsünü kullanır. mesela vapur için aynı şey geçerli değil vapurda insan gibi seyahat edilebilir, ben eşimle vapurda martılara simit atmayı çok severim.
Olsun olsun(!) Komple ayıralım bu toplu taşıma araçlarını. Tramvaylar, vapurlar, metrolar, otobüsler, uçaklar hepsi haremlik selamlık olsun. Herkes rahatlasın! Hatta bu da yetmez. Özel araçlara da ayrım getirelim, erkeğin bindiği arabaya kadın binemesin kadınınkine de erkek! Belki o zaman rahatlarsınız.
Yetmez mi? Peki ozaman parklar, restoranlar ve bilimum sosyal alanları komple bölelim.
Bu nasıl fikir?
toplu taşımadaki fortçuluk probleminin yanlış bir çözümüdür, zira millet olarak, kadınıyla - erkeğiyle, usulüyle toplu taşıma kullanmayı öğrensek böyle şeylere hiç gerek kalmayacaktır.
fordlanırken sesi çıkmayanların isteğidir. çok rahatsızsan bağır, dön patlat adamın suratına bir tane de bak bakalım ondan sonra nasıl linç edilir o şerefsiz. lan eşitlik hak hukuk falan herşey güzel dünya barışı ona da tamamız da bu kadar da saçma bir düşünce olamaz. olmamalı.
Muhtemlen haremlik uygulamasını isteyenlerin tercihidir.
(bkz: şakirtler)