bugün

beraber yaşanıyordur; muhtemelen okul yıllarında. kadının sevgilisi geç gelmiştir, hem okul hem iş derken çok yorgundur ve uyumuştur hemen. sabah kalktığında ise muhteşem bir kahvaltı sofrası beklemektedir kendisini; kekler börekler derecesinde. gecenin yorgunluğunu biraz atsın diye kız belkide o gece hiç uyumadan ona bu sofrayı hazırlamıştır; ama o, aslında geç kalkmıştır ve otobüsü kaçırırsa okula geç kalacaktır. teşekkür eder öper ve gider.

aradan yıllar geçer, kız ve oğlanın yolları bir yerde ayrılır. ikisi de kendi yollarına ilerler.

sonra bir gün erkek, arkadaşlarıyla sohbet ediyordur; muhtemelen içki sofrasıdır. "ünideyken benim bir sevgilim vardı, bana kahvaltı hazırlardı bende çekip giderdim; göt gibi arkamdan bakardı" olur o güzellik, o safça duygular. sevgiliye, sevilen kişiye yapılan fedakarlığı "göt gibi bırakmak" seviyesine indirgemiş böbürgenlikle kadehini kaldırır yavşak ve onu takdir eden gözlerle eşlik eder gavatlar.

ülkemde çok sıkça gördüğüm acı ve şerefsizce bir manzaradır; kadının yaptığı fedakarlıkları içki masasına meze etmek.