bugün

ne istiyor bunlar yaa 48 yaşında evden evli bi adama kaçmış, 5 yaşında çocuğunu bırakıp gitmiş, sıcıp sıcıp sokaklara bırakmış kadınlar var bu dünyada...
eskiden olmazmış böyle şeyler.
hep olanın medaya aracılığıyla ,yurdum insanına duyurulması sonucu bazı kişilerin kafasında oluşan soru cümlesidir.
yanlış hareketleri doğru gibi gösteren kaynakları * * örnek alan kadınların içine düştüğü durumdur. tüm kadınlar değil bunları yapanlardan bahsediyorum.
erkeklere olan şey onlara da olmaya başlamıştır en fazla. hem eskiden de oluyordu ama biz duymuyorduk. de mi?

(bkz: niye şaşırdın ki)
cevabının zor olmadığı sorudur aslında.
bak şimdi durup dururken ne oldu bu kadınlara efendim. otur di mi hanım hanımcık evinde, eşin aldatıyorsa, erkektir çakınlık yakışır de geç, arada bir bir iki tokat yiyiyorsan beyimdir hem sever hem döver de, kocanın binbir sülalesini ağırla, mutfakta şöyle, yatakta böyle, sokakta öyle ol. anlayışlı, hoşgörülü şefkatli, becerikli, sessiz vs. ol da ol.
yok ya.

ondan sonra basında duyduğun uç örneklere bakarak genelleme yap.
erkeklere neler oldu diye sorulmadıkça bu sorunun anlamı yoktur.
bu tür uç örneklere bile gerek yok, erkeklerin toplumdaki ortalama davranış ve düşünüş anlayışının altında ne yatıyorsa bu türden örneklerde de benzerleri yatıyor olabilir.
acaba kadınlara birşeyler oldu da erkeklere olmadı mı denilmesi de gerekmez mi? aslında hepimize birşeyler oldu...