bugün

bir bayan için askerliğin çok zor olduğu inancıdır. türkiye'de askere alınamaz. askerler için zorunlu olan

bedensel aktivitileri yapamayacakları ve askeri disipline ve çevikliğe hiç kavuşamayacakları için olan inançtır.

kendi babamdan biliyorum. dağa gidildiğinde o sıcakta kamuflajlarla tırmanışa geçildiği zaman bir yerde dinlenilirken

erkekler çok rahat kamuflajları çıkartırmış ama kadınlar ne yazık ki çıkartamazlarmış. işte en basitinden bu gibi

nedenler bu inancın doğmasını sağlamıştır. feminist yazarlar bu yazıyı okurken yazan insana çok küfür ediyor

olabilir ama durum ne yazık ki bu kadar vahimdir.
israil'de pek bir geçerliliği olmayan inanılış, inanç ya da düşünce.
ulkemiz gibi cinseligin yasamandigi insanlarin bir cogunun kadin elinden dahi tahrik oldugu bir ulkede insanlarin sahip olmasi guzel olan bir inanc. birakin gelismis ulkeler yapsin onu.
gerici ve baskıcı görüşler bir yana liberal ülkelerde kadın asker can kaybı veya esaret durumunun yoğun moral bozukluğu yarattığı gözlemlerine dayanan teoridir.
yanlış bir inançtır.her kadın illaki piyade,jandarma ve/veya komando olmak zorunda değildir asker olmak için.

türk silahlı kuvvetlerinin,levazım,ordudonatım,muhabere,istihkam,maliye,sağlık,bando gibi sınıflarında gayet rahat askerlik yapabilirler bana göre.

(bkz: zeyna) (bkz: amazon kadınları)
güncel Önemli Başlıklar