bugün

boğa'dan moda'ya doğru çıkılan yokuşun ben diyim yüzüncü siz diyin ikiyüzüncü metresinden(mango'nun az aşağısından) sağa sapılan sokağın hemen girişinde ikame eden ve ev yemekleriyle beraber onlarca çeşit salatanın, mezenin sıçma haddince sınırsız yenebildiği mide dostu mekanlardır. ortalama fiyat 5 ytl civarında olmakla beraber sokağın en bahariye caddesine bakan tarafındaki bizzat şahsım tarafından önerilmektedir. tek handikapı çalışanlarının sanki topluluğa hitap ediyormuşcasına kurdukları cümlelerdeki yüklemin son hecesini sündürdükçe sündürmeleridir. "hoşgeldiniiiiiiz", "afiyet olsuuuuuun" gibi.

ek bilgi: sokağa diğer taraftan girmek zorunda kalırsanız sakın ola ki yolunuzdan alıkoymaya çalışan diğer dükkanlara kanmayınız. gayet kararlı ve kendinizden emin şekilde hedefe kitleniniz. pişman olmayacaksınız.
eski süreyya sinemasının * karşısında kalan sokakta bulunan dükkanlardır. sokağın sonunda bulunan kumpirci ve pizzacı hafta içi günlerde indirimli menü uygulamaktadır. zaten o sokakta tek düzgün yerde orasıdır. tatlı için sokağın başındaki bolulu hasan usta ' ya uğrayabilirsiniz. ***
bu sokağa manitayla kol kola girildiğinde çirkef esnafın saldırısına maaruz kalınabilir uyarıyım efendim. hatta bir keresinde yiyeceğimi yemiş kız arkaşımla sokaktan çıkarken bir dingil esnafın beyfendii bakarmısınız haykırışı üzerine geri dönüp adama bakmış ve adamın, karnınızı doyurdunuz mu efendim? sorusunu duyunca dumur olmuşluğum vardır. sanane be adam. sanane. *
"sıçana kadar ye" tabelasını ayıp olmasın diye kenara köşeye saklamış salatacılardır. ama girmeden önce yine de "abi burada sıçana kadar uygulaması var mı" diye sormak gerekir.