bugün

kıbrısta tam burslu kazandığımda bu yaşına gelmiş ben hiç abartmıyorum hüngür hüngür ağladım. napıcam ben oralarda dedim.
geldim, 20 gündür buradayım.

burada insanlar mutlu,huzurlu. cinayet,çete,mafya,hırsızlık,terör nedir bilmezler bizim türkiyede olağan karşıladığımız en küçük cinayet bile burada skandal oluyor.
devlet insanı sikmiyor burada. 50binlik araba türkiyede 200bin oluyorken burada 60-70bin oluyor.
içki ve sigara içeni de sikmiyor devlet ben çikolatadan aldığım vergiyi ondanda alır kenara çekilirim diyor.
benzin,gaz türkiyeye göre 1.5tl ucuz.
tabi bunları derken asgari ücretin burada 1900 tl olduğunu da unutmayalım.

hiç mi kötü yanını görmedin bu 20 günde diye sorabilirsiniz evet gördüm.
sıcak gerçekten çok sıcak.
süt ve süt ürünleri inanılma derecede pahalı allahını seven adaya süt,yogurt,peynir getirsin çok pahalı.
100binlik lefkoşada trafik olur mu demeyin oluyormuş. herkeste araba olunca böyle oluyor. örnek vermek gerekirse bizim ev sahibinin ailesinde 4 araba var.
toplu ulaşım cidden yok saat 7:30 da ulaşım bitiyor.
Dışarıda yemek yemek aşırı pahalı belki de kıbrısın en ama en kötü özelliği budur. Döner ekmek 5TLyi unutun.

en çok garibime giden ve bayıldığım olayı anlatmak istiyorum.
galatasaraylıyım cumartesi günüydü sanırım fenerbahçe-beşiktaş maçını izlemeye gittim bir kahvehaneye(içki satışı var) neyse oturdum cebimden derbi ücretini ayırdım(türkiye de 15tl verirdim.) tam vericem abiye uzattım bana demez mi: ben maç izlemeye para almaaaam. he olurda bir şey içersen verirsin paranı. o an maçı siktir edip abiyi helal olsun reyis diye öpücektim.

neyse yolu kıbrıs’a düşenlere yardımcı olabilirim.