bugün

ankaragücü-ankaraspor birleşmesinden sonra akıbetinin ne olacağını merak ettiğim ankaraspor'un teknik direktörü.

adamı getiriyorsun uzak diyarlardan türkiye'ye, koyuyorsun maddi açıdan sağlam bir takımın başına, kadron kendi ligin için hiç fena sayılmaz, her türlü imkan var. lige de galibiyetle başlıyorsun, pat 2. hafta çıkıyor "ankaragücü-ankaraspor birleşiyor" diye bir haber. bu adamın bütün planları falan filan alt üst oluyor muhtemelen. takımın en önemli oyuncuları mehmet çakır ve ediz bahtiyaroğlu'nun ankaragücü'ne gittiği yazılıyor, ki doğru olması muhtemel. zira birleşme haberinin çıktığı günlerde melih gökçek çıkıp, ankaraspor'dan ankaragücü'ne 3-4 oyuncu aktaracağız demişti. "aktarmak" ne demek oluyorsa artık, futbol kimlerin eline geçtiyse artık... neyse, orası apayrı bir konu.

şimdi bu adama sen neyi, nasıl anlatacaksın, o sorun. yok, birleşirsin, tamam, ama bari erken bir zamanda halletseydin de, şu dışarıdan getirdiğin teknik direktöre ayıp etmeseydin. şimdi de 8 futbolcusu zehirlenmiş ankaraspor'un yedikleri yemekten dolayı. bana kalsa çekip giderdim şimdiye kadar, ki röber'den bekliyorum bunu yapmasını yakın zamanda.
ankaraspor'a rağmen oldukça sempati beslediğim, türkiye'nin en kaliteli teknik direktörlerinden biri olduğunu düşündüğüm alman hoca.
ankaraspor un ligden düşürülme kararını halen anlayamamış teknik adam. kanımca türkiyenin en iyi 3 teknik adamından birisidir.

(bkz: frank rijkaard)
(bkz: thomas doll)
(bkz: jurgen röber)
(bkz: hikmet karaman)*