bugün

önlenemez bir zihniyetsizliğin vicdansızca olan düşüncesi. günden güne işçi ölümlerinin artmasına rağmen hem bu işe sessiz kalıp hem de çok abartılıyor diye densizlik yaparlar. etrafımız ve ülkemiz bu ahlaksız düşünce yapısıyla sarılmıştır. yazık !
babası işçi olmayan yazar beyanıdır.
babası işçi olup da vefat etmeyenlerin bu abartıyı anlamadığı için saçmaladığı başlık.
doğrudur..işçi ölümleri abartıldığı gibi, işçilerin kendisini değersiz eşya gibi görmesi de görmezden geliniyor.
Sen işçi olarak en boktan şartlarda, en boktan ücretlere evet deyip patronuna domalmiş bir insansın. Ölümünün hiç sikimde olmaması lazım aslında. Haketmişsindir çünkü, bile bile lades demişsindir ama yine de üzülüyor insan. Sendikanın bile işçi siktiği, işçinin ses çıkarmadığı bir ortamdayız. Her lafa "tamam" diyen işçiler, köle gibi çalışan işçiler. Haketmiyorsunuz hiçbir şeyi.
Neden mi böyle konuşuyorum? Bir zamanlar bende işçiydim. Tulumu giyip torna makinasının başına geçip 10 saat ayakta duran bir işçi. 1000 civarı kişinin istihdam edildiği bir fabrikadayım. Ayrıntıya girmeyeceğim, bir kaç arkadaş karar aldık grev yapacağız haklarımızı arayacağız diye. Hergün şikayet ederek çalışan 1000 orospu çocuğunun da onayını ve desteğini söz olarak aldık. Zamanı geldi iş patrona sızdı. 1000 orospu çocuğundan hiçbiri arkamızda durmadı. Haliyle kovulduk tabi. Benim boşalttığım alana da, daha önce iş kazası geçiren fakat hakkını arama gereği duymamış yavşak bir adam geçti. Aynı adam her sabah işe geldiğinde "böyle işte çalışılmaz. Şerefsiz bunlar. Parmağımizi verdik amına koyim" diye standart açılış konuşması yaparak işe başlayan bir adam.
Türk işçilerinin %99 u bu tip orospu çocuklarından oluştuğu için herşeyi hakediyorlar. Geride bıraktıkları ailelere yazık. Insan hayatı çok ucuz, bunu ucuzlaştiran yine insan. Kimse masal anlatmasin. Kapitalist sistem zirvalarina girmesin.
güncel Önemli Başlıklar