bugün

Yazım biraz uzun olacak kardeşler okumak isteyen böyle buyursun.

Üniversite öğrencisiyim yaşım 21 Baba mesleği aşçılık. Geçen hafta çalıştığı işyerinden ayrıldı. Bu zaman zarfında tabiri caizse göt kadar olan ilçemizde iş aramaya koyuldu. işi bıraktığı gün cebimde 50 liram vardı yeni göndermişti. Sonra bana işten ayrıldığını söyledi bu hafta idare et iş bulurum dedi bana bende tamam baba olur merak etme idare ederim dedim. Param perşembe günü bitti ödevler vs. Yüzünden son paramıda çıktıya,dosyaya falan verdim. 2 gündür parasızım ve bugün babam aradı kontör yükleteyim dedi istemedim. Paran varmı dedi var bir hafta idare ederim dedim. Tamam oğlum istediğin zaman bana ulaş gönderiyim dedi bende tamam diyip geçiştirdim. Sonra bana sabahtan beri iş aradığını bütün dükkanları gezdiğini ama kimsenin yanaşmadığını söyledi o an boğazım düğümlendi konuşamadım zar zor hayırlısı baba Allah koymuştur bir yolunu dedim eve gideceğini söyledi konuştuk kapattım telefonu. Biliyorum cebinde az bi parasının olduğunu bu yüzden istemedim parayı kontörüde reddettim. O parayıda bana gönderse bakkala borç yapacaklar ekmek sigara diye, onada benim gönlüm el vermez. Sabah 6 da uyandım bu saate kadar boğazımdan sudan başka bişey geçmedi bu saatten sonrasında Allah büyüktür diyebilirim anca.
Son olarak şunu söylemek isterim ki " günde milyarlar kazanan adamın gözüne az gelen paranın kıl kadar ince ve ufak bir kısmına muhtaç olan insanlar var Allah gözünüzü doyursun"
Allaha şükürler olsun.
Okuyup derdime ortak olan kardeşler içinde şunu söyleyebilirim Eyvallah sağlıcakla..