bugün

bunları boş keseden sallayarak değil,
geçen onca sürecin sonunda giderek,gezerek,görerek,yaşayarak,izleyerek anladım.
herkes hafızasını çok az tazelerse parçalar birleşecek zaten.
çok fazla algı oyunu yapıldığı için konu karışıyor unutuyoruz.
aslında mevzu çok derin anlatılacak çok fazla şey var ama
çok kısa örnekler ile anlatmaya çalışacağım.
abdullah öcalan denen adamın "strateji eğitimini" mit'ten alması durumu.
mit'in çocuğu.evet resmi olarak hemde.
yakalanması ve teslim edilmesi dahi abd ile yaptığı ırak pazarlığının sonucu gerçekleşti.
çok net hatırlıyorum.
baba bush zamanından bu güne abd ırak'a girme derdindeydi,bir türlü alamıyordu.
çünkü içerideki askeri gücü ve iç çatışmayı devam ettirebilecek sağlam bağlantılar bulamıyordu.
barzani ve talabani ile (ki onlardan birisi daha türkiye cumhuriyeti yetiştirmesi hangisiydi unutuyorum hep) denese de başaramadı.(uzun mevzu başka zaman anlatırım)
apo kenya'da abd ile anlaşma yaptı.
asılmaması durumunda onlara ırak'ı vaad etti.
biliyorsunuz ki ırak son yıkıldığında oradaki kürt nüfusun ve peşmergelerin inanılmaz katkısı oldu.
onlar sayesinde amerika reel olarak toprağa hükmedebildi.
öyle yada böyle canı veya kişisel çıkarları doğrultusunda sözde mücadelesini yaptığı halkının bekasını satmış oldu."kahraman apo" !!!
uçakla getirilirken yarbay/albay'ın
iyimisin sorusuna
-ben devletime hizmet etmeye hazırım
benim annemde türk zaten diyerek açılış yaptı.
bunu göremeyen,görmeyen kürt kökenli vatandaşlar maalesef bunları bilmiyorlar.
mit'ten strateji eğitimi almış diplomalı bir devlet çocuğu olduğunun farkında değiller yazık.
yıllarca hep içimi kemirirdi acaba tam olarak nasıl hizmet ediyor bu devlete diye düşününce çorap söküğü gibi gelmeye başladı herşey.
şuan açıkca söylüyorum o coğrafyayı insanları ve örgütü çok iyi bilen birisi olarak hadi gerçek anlamda "sol görüşlü" bir oluşum gitsin ve doğuda halkı savunmak istesin.
gerçektende halkı savunmak iste.izin vermezler.
pkk anında çöküyor tepene.anında.canlı örneğini çok gördüm o sözde özgürlükçü hevallerin halk bekası düşüncelerinin ne olduğunu.onlar varya onlar.
ha aralarında gerçekten sosyalist görüşte olanlar yok mu var elbet.
onlarda diğer kandırılmışlar maalesef.
hemen çok yakın geçmişe dönelim.
bir suikast gördük.
(bkz: tahir elçi) suikastı.
hatırlıyorsunuz değil mi?
cadde üstünde araçla iki polisi vuran 2 ydgh üyesi (bkz: tahir elçin)in açıklama yaptığı sokağa girmiş
sokakta sözde çatışma çıkmış ve açıklamalara göre tahir elçi iki ateş arasında kalıp ölmüştü.
4 ayrı kamera görüntüsü var.
polisler kuru sıkı mermi atıyor üzerilerine koşarak gelen iki ydgh'le bunlardan bir tanesi elindeki silahı polise doğru atıyor koşarken.
o arbedede polis çaktırmadan yerdeki atılan silahı alıp beline koyuyor.
köşeye doğru ilerliyor.
sonrasında yerde tahir elçinin cesedi görülüyor.
yapmacıktan sağa sola ateş ediliyor kameramanlar ateş altında kalıp görüntü alamasınlar diye.
tamamı görüntülerde var.
koşanlara sıkılan plastik mermilerin adamlardan sekmesi.
kaçanlara polisin birisi dur diye bağırırken çapraz açıda kapının içinde mevzilenmiş pardesülü bir polisin adamlara kaç kaç işareti yapması.
hepsi gözümüzün önünde oluyor.
sonra tam "bunu mit düzenledi bu görüntülere bakılırsa ydgh'li gösteriliyor heralde" derken
ydgh'den,pkk'dan vs açıklama geldi.
sokağa girenler bizimkiler diye.
hoop babalar buyrun cenaze namazına.
herşey gözümüzün önünde yapılıyor anlayacağınız.
işid konusundaki tavrı anlatmama dahi gerek yok.
tamamen fransız sineması çeviriyor pezevenkler gözlerimizin önünde.
kaybedeni sadece ölen askerler,doğuda ölen bebekler,anneler,amcalar vs vs vs oluyor.
kazananı malum.
herkes piyon.
oynanan açık seçik oyunları görüp sosyal mecralarda birbirinizi yememeniz temennisi ile baboşlar.
tüm devletler kabul edin yada etmeyin maalesef katiller.
ortada ayyuka çıkmış bu kadar acı gerçek var iken bir tarafın ağzı ile konuşmak kandırılmaya teslim olmuş beyinlerin talihsiz istikametleridir.
çalışmaz o beyinler.
düşünemez.
ayrıştırmaktan,arkası boş nefret kusmaktan zevk alır.
güce tapar.güçle yaşarlar.
korkaktır ama kitlelerle cesaret bulurlar kendine.
herkese sevgiler saygılar baboşlar.
Evet.

Hepsi dış devletlerin projesi.

En sonki olaylarda dahi pkk'dan ele geçirilen silahlar tam 24 farklı ülkeye ait çıktı.
bitirme projesi ise sonunda aa alacakları aşikar olan projedir.
kürt kökenli vatandaşlar pkk'yı eleştirip "hadiyin lan ordan" deyip safdışı bırakmadığı sürece,
türk kökenli vatandaşlar kendini yönetenleri,devleti eleştirip devletçilik anlayışını kırmadığı sürece bu savaş bitmez.
herkes önce kendi içindeki karanlığı tutup gırtlağını kesmeli ve akan kanlardan yeni bir medeniyet yeşillenmeli.
(bkz: özet geç piç)
(bkz: )ordan bir roket sallarız üç beş kişiyi öldürürüz
- hakan fidan ( mit müsteşarı)
(bkz: )https://www.uludagsozluk....%B1n-twitter-hesab%C4%B1/
(bkz: )https://twitter.com/SalihNecar