bugün

soru : sizce başarı nedir?
cevap : işe alınırsam göstereceğim şey.

yada

soru: bize bu işi ne kadar istediğini ispatlayabilir misin?
cevabı: burada mı?
not: işe almadı.

gibi sorulardır.
sorulan sinir sorulara verilmek istenip bir türlü verilemeyen cevaplardır. orada cevap veremiyoruz bari burda gazımızı atalım.
soru: 5 yıl sonra kendini nerde görüyorsun?
cevap: genel müdür koltuğunda.
soru: bu işin sana göre olduğuna emin misin?
cevap: yok valla tamamen meraktan geldim görüşmeye nedir ne değildir bi görem dedim.
soru: düşündüğünüz ücret ne kadar?
cevap: 5000 tl başlangıç için yeter.
soru: cv’nizde niye 2007 senesi hakkinda bilgi yok?
cevap: o yılı beyin komple sildi hiç bir şey hatırlamıyor. sizde hatırlatmaya çalışmayın lütfen
soru: neden başkasını değil de sizi işe almaya karar verelim?
cevap: valla paşa keyfiniz bilir istiyorsanız başkasını alın görün ebenizinkini.
Ekşiden derlediğimiz diyalogların video da hayat bulmuş hali. https://www.youtube.com/watch?v=WtDTeNE4k8U
Daha önce nerede çalıştın?

Çalışmadım.
neden bu kurumu tercih ettiniz ?
+ sizi neden işe alalım
- benden iyisini bulursanız onu alın.
-Bilmem kaç yıl sonra kendinizi nerede görmek istiyorsunuz?

-Sizin oturduğunuz yerde.

-çok iddialı değil mi?

-siz de bir zamanlar masanın bu tarafındaydınız.
~işe alınmazsanız ne düşünüyorsunuz?
(iç ses:bak,bak beni işe almayacak ortam hazırlamaya çalışıyor.)
~Daha önceden iş tecrübeniz var mı?
~tabii bıdı bıdı işlerde,bilmem ne organizasyonunda,vs şirketlerde çalıştım.(iç ses:tecrübe ne ya sanki herkes donanımlı dünyaya geliyor.)
- bize satış konusunda deneyimli elemanlar lazım.siz kendinizi satış konusunda nerede görüyorsunuz?
+ şöyle söyleyim, bakın şu an saat 15:00 ve arkadaşlarla saat 13:00 de taksimde buluşacaktım.onlar hala beni bekliyor, ben ise burdayım.
mülakat değil ama, başvuru için doldurduğum formda 'kendinizi ifade edin' kismina soyle bir şey yazmıştım;

"Sahip olduğum eğitim ve deneyimler, hem de yaşamdaki genel paradigmam doğrultusunda, fiziksel ve mental anlamda sınırlarımı zorlamaya, kazanmaya ve kazandırmaya, deger üretmeye hazır bir yapidayim..."

Ardından 1 gün sonra aradılar, gelin gorüşelim diye. Gittim, lakin mayışta anlasamadigimizdan girmedim işe. o an iyi gelmiş aklıma, bundan sonra bunu kullanırım hep..
başıma hiç gelmedi ama şudur:

-Sizi işe aldığımızda tecrübe kazanıp başka bir şirkette gider misiniz?

Gerçekte verilmek istenen cevap:tabi giderim aq keriz miyim ben o an istifayı basarım çeker giderim

tahmini verilebilecek cevap:o zaman maddi,manevi ve şirket içindeki pozisyonuma bağlı olabilir bu eylemim şimdi cevam vermek zor.