bugün

kesinlikle yapmamanız gereken harekettir. bu tip olayları anlatmaktan hiç haz etmiyorum , sonra arkadaşlarım " lan kısıtlı niye anlatıyorsun bunları " diyerek bana tehditvari mesajlar çekiyorlar. yine de onları dinlemeyerek bu yaptıklarını dile getiriyorum. şu anda arkadaşlığımı tümden kestiğim bir arkadaşın iş mülakatını anlatacağım. mülakattan önce aramızda şöyle konuşmalar geçmişti.

kısıtlı: oğlum düzgün otur konuş kap işi gel.
x: yok ak , olmuyor hep dediğini yaptım olmadı. şimdi kırık olcam.
kısıtlı: ne olcan ne olcan?
x : kırık olcam görcen kapıp gelcem işi.

arkadaşımı anlamadım başlarda. sonrasında içeriye kıvırarak girmiş, sandelyeye oturup bacak bacak üstüne atıp kemil ipekçil (isim vermek istemedim) duruşu sergilemiş. tabi mülakat sorumluları şaşırmışlar başta. sonra şöyle diyaloglar olmuş;

-merhabalar nasılsınız?
x: ayol iyiyim şeker sen nasılsın?

mülakat sorumlusu dumur olmuş. anlayamamış. sonra bizim arkadaş üstelemiş.

x: kız ayol iyimisin dedim cevap versene.

mülakatı oracıkta bitirmişler. birkaç tane daha ilginç sorular sorulmuş ama bilmiyorum. sonradan duyduğuma göre şu şekildeymiş;

-beyefendi, nereyi bitirdiniz? hangi okul?
x : beyefendi?ahahaha şekere bak sen. ya annem dikiş nakışçı olmamı isterdi ama ben mühendis oldum.
-ilginç bağlantı.

-10 sene sonra nerede görüyorsunuz kendinizi?
x: ahaha bilmem ki şeker, nere boş olursa ben ordayım.

mülakattan sevinçli çıkan arkadaşıma sordum.

-nasıl geçti lan
+aga kesin kaptım işi. beni arayacaklar. bu işe yarayacak. 78 tane mülakata ciddi gidip elendim.bu sefer kesin alıncam.

2 hafta sonra kendisini aradılar, hollanda'ya uçak bileti ayarlamış şefi. kendisini çağırmış...
işe alınmak için uygulanan bir nevi taktik yöntemidir.

(bkz: ofiste sekreter ile basılmak)