bugün

Sadece sebep olana değil beddua olarak sebep olanın yedi sülalesine yansıtılan artıştır.
Chianti seviyorum. En son ekim ayında Doğum günümde 30 tlye aldığım chiantiden uzun süredir bulamıyordum. Bugün buldum. 60 tl olmuş.
Umarım sebep olanın bütün torunları kızlı erkekli orospu olur ve hayatlarını para karşılığı orospu çocuklarını tatmin etmekle geçirir
çok aptal bir toplumun arasına düştük, çok. her sike zam her sike vergi, fakir tabakadan çıt yok amk. 1-2 söylenip devam ediyorlar hayatlarina.

işin kötüsü, aptal olmayanlar da harcandi kaynadi arada. veba gelse de kurtulsak.
devlet edimsel koşullanma ile dinci politikasını halka dayatıyor olan bu. devlet diyorum çünkü hükümete kemikleşmiş bir devlet yapısı var ve buna direnebilecek bir bürokratik gelenek falan da yok.
adamların amacı ne?
hem yüksek vergi kitleyip insanı alkolden uzaklaştırmak hem de fazla kar etmek. sonuçta ben bir ürünü sırf birinin dininden dolayı aldığımda almam gereken fiyatın çok üstünde alıyorsam bunun adı sömürü değil de ne?
yani hani osmanlı gayrimüslümlerden fazla para alıp onları islama bir nevi kan dökmeden zorluyordu ya, ha işte bu da aynı kafa.
bunlarda madem kan dökemiyoruz o halde bana verilen bu yetkiyle ben de vergiyi arttırırım sike sike her türlü bu parayı alırım diyor.
yani içki içenler içkinin parasını vermiyor, bu dinci kafanın faşist uygulamalarının bedelini ödüyor. buna direnebilecek de hiçbir sik yok ülkede.
laik bir devletin belli bir dini referans alarak onun haram kıldığı şeyi aşırı vergilendirme hakkı var mı?
burada mevzu içki içme veya içmeme mevzusu değil radikal dinci akp nin belli bir kesimin hayat şekline karışıp onların sömürmesi ve devletin buna hiçbir şey yapamayacak kadar aciz olması.
sonrada biz laik, hukuk devletiyiz diye ders kitaplarında kafa sikmesi de var tabi.
Söve söve ağzımızı yamultan artıştır.
bu donsuz dincilerin alkolden daha fazla şikayetçi oldukları bir şey görmedim.