bugün

Duyarlı ve hisleri kuvvetli olanların zaman zaman başına gelen hallerden biridir.
sanki tonlarca ağırlıkta bir yük konulmuş gibi . taşıyamıyorum bu sıkıntıyı , eziliyorum altında . kalbim sıkışıyor . belki de neye üzüldüğümü biliyorum ben . kaderin benden habersiz yaptığı planlara sinirleniyorum . beni yıpratmasına , yormasına ... insan bazı şeyleri durdurmak istiyor , durduracak güçte olabilmeyi...
(bkz: ağzını hayıra götünü bayıra aç)

Sakin olun lan. *
(bkz: içimde kötü bir his var herşey güzel olacak sanki)
ne diyelim Allah rahmet eylesin o halde .
Sıç geçer.
öleceğime ve öldürüleceğime dair, bir bunaltı var içimde, sanki göğüs kafesimin tam ortasına tonlarca yükü olan bir şey konulmuş gibi.
His değildir o.
bazen bana olan ve sonra oturup bir şey olmasını beklediğim histir. sonuçta hiçbir şey olmayıp neyin kafasını yaşadığımı sorgularım. oysa samanyolu tv'de kim bu lafı derse 5 dakikaya birisi asılır, kesilir!?
söylendiği ortamı birden bire geren insanların aklına binbir türlü kötü düşünceler salan;bazen de boğazına görünmez ellerin yapıştığı kişininin ağzından çıkıveren sonra bunu söylediğime göre kesin kötü bir şey olacak hissini güçlendiren negatif kaynaklı cümlecik.
ayrıca söyleyen kişiye göre dikkate alınması gerekir.