bugün

Ben teröristim deyip dağa çıkmamış sadece anadoluda ankarada istanbulda kendi halinde yaşayan insanlara sırf kürt bunlar diye saldıran ve bu saldırılara çanak tutan kişidir. Bu kişilerin en önde geleni de maalesef cumhurbaşkanıdır. Halkın teröre daha etkili tepki göstermesi gerek diyerek etnik kökene dayalı bir iç savaşın fitili ateşlemiştir.

Aklı başında kimse bu oyuna gelmez. Güvenlik güçleri işini yapsın, sokakta suçlu suçsuz ayrımı yapmak ve suçlu sandığına gönlünden geçen cezayı vermek sıradan vatandaşın görevi değildir.

Bulunduğumuz şehirde pkk lehine slogan atan ve pkk destekçisi olduğu apaçık ortada olan varsa tepki gösterelim , güvenlik güçlerine bildirelim hatta hızını alamayan gitsin malına mülküne zarar versin (tasvip etmiyorum şahsen) ama sırf kürt lan bu ne olacak bildiğin pkk lı diyerek düne kadar yanyana dükkan işlettiğiniz, aynı iş hanında ekmek kazandığınız, aynı mahallede huzur içinde yaşadığınız insanları linç etmeyin. Tam tersini düşünün bu size yapılsa reva mıdır?

Hep deriz ya dış güçlerin oyunu diye. Pkk yı bu güne getiren dış güçlerin amacı tam da bu işte, ülkede iç savaş çıkartmak. Günümüzde hiç bir ülke başka ülkeye saldırmıyor, savaş açmıyor. Bölme işlemini o ülke içindeki gruplar arası iç savaş çıkartarak yapıyor. kendi ellerimizle ülkemizin bölünmesine hizmet etmeyelim.

Eğer gerçekten ordumuza askerimize yardım etmek istiyorsak onlara maddi veya manevi olarak yardım edebiliriz. Şehitlerimiz için bir duayı çok görmeden tanrıdan rahmet dileyebiliriz, memleketimizde veya mahallemizde bulunan bir gaziye yardımcı olabiliriz. şehit ailesine 1 saatimizi ayırıp başsağlığına gidebiliriz. Ama artık terörle mücadele ediyoruz derken günahsız insanların gönlüne nefret tohumları ekmeyelim.
Hala anlatamadık heralde dostum biz o eşiği çoktan geçtik, biz şu an zaten savaşın içindeyiz.
Muhtemelen bedenen olmasa bile ruhen 16 yaşından gün almış heyecanlı bir çocuktur ve kandırılmaya müsaittir.

Kendi ülkemde böyle bir pisliğin yaşanmaması için dua ederim. Elimden bir şey geliyorsa yaparım.

Aranızda kim mahallesinin yaşadığı ilçenin ilin ülkenin şöyle bir fotoğrafını görmek ister?

görsel

Ruh sağlığı normal olan kimse istemez böyle bir tabloya bakmayı. Ülke özellikle son 5 yıldır hassas bir tablo içinde bu tablo içinde yaşamını sürdüren insanlar başka ülkelerdeki iç savaşlara öyle veya böyle taraf oluyorsa özellikle komşularında çıkan yangınlara "yok ya bizim eve sıçramaz söner" diyerek bir yandan da kafa kesilmelerine sivil bombalanmasına destek veriyorsa o yangın kendi evine de sıçrar.