bugün

göztepe,karşıyaka,bucaspor ve altay taraftarlarının istanbul takımlarını tutan izmirlilere kızgınlığını belirtmek için söylediği slogan.ayrıca;
(bkz: anti bizans)
(bkz: kahpe bizans)
rencide edici, ayıp bir slogan.
söylendikten sonra 'vay birader ağzına sağlık' denilesi slogan.
amacına ulaşan,mesajı doğrudan veren bir slogandır.

ayrıca;

28.03.2010 tarihindeki derbi sonrası aralarında gs forması giyen biriyle birlikte bir grup insanın attığı slogan.yoksa hayal miydi? derdirten bir durumdu.*
(bkz: anne ben obsesif-kompulsif oldum)
bugün ki bucaspor-beşiktaş maçında söylenmesi muhtemeldir.
altay, karşıyaka, göztepe taraftarının izmir'li olup ta izmir atatürk stadı'nda izmir takımlarına karşı fenerbahçe, galatasaray, ve beşiktaş tribününde yerini alan taraftarlar için kullandığı slogan.
izmirli köpekler de diğer illerdeki köpekler gibidirler, hepsi aynı eziyeti sıkıntıyı çeker. izmir'deki hayvan barınaklarında sanmıyorum ki bu tür bir destek olsun, garibim köpecikler kendi dertlerinde, bi elleşmeyin şu hayvanlara yahu...
izmir de istanbul takımlarının sevilmediği gerçeği ile örtüşen slogandır. karşıyaka çarşıda maç günü fenerbahçe forması ile geçen kişiyi gördüklerinde ağır sövmüşlerdi. bütün illerde olması gereken önce kendi şehrini sahiplenmektir.
rıza kocaoğlu'nun öz babası olan, göztepe amigosu (bkz: reis-i başbakan) ismail'in bulduğu slogan.
istanbul takımları ile genellikle izmir takımları arasındaki maçlarda sıkça kullanılan taraftar söylemi. Ancak maç itibariyle Manisaspor-Galatasaray maçında da söylenmekte.
Maç manisa'da malumunuz ama manisa'lılar bile stadı dolduramayacaklarına kanaat getirmiş olacak ki izmir'li demeyi tercih ediyorlar.
(bkz: karşıyaka taraftarı/@diye yaziyorum ben)
izmir'lilerin çoğunlukla istanbul takımlarını destekleme nedenine hak verdiren , uzaklaştırıcı ve terbiye sınırları dışında kalan kifayetsizlere özgü slogan. adam olun da izmir'liler izmir takımlarını desteklesinler.
istanbul takımını tutmak ekranların parlak yıldızına, göztepeyi tutmak mahallenin en güzel kızına aşık olmaya benzer.
ırkçı bir slogandır.. izmir'e yakışmamaktadır.
dün maçtan çıkan ksk, ve bucaspor taraftarı'nın şampiyonluğu kutlayan gs taraftarına bağırmasıyla ve sindirmesiyle yeniden aklıma gelen cümle.
ben de fenerbahçe'liyim ama, aslında doğru sanırım be bu cümle. herkes kendi şehrinin takımını desteklemeli.
barcelona'ya gittiğimde, sadece barça taraftarının değil, krala yakınlığıyla bilinen espanyol taraftarının bile nasıl şehirlerine sahip çıktığını görmüştüm. ve madrid'e spor anlamında nasıl düşman olmalarını.
belki de merkezi bırakıp kendi mahallemizin takımlarını desteklemek, yeni rakipler çıkaracak bu büyük takımlara.
göztepe,karşıyaka,bucaspor ve altay taraftarlarının istanbul takımlarını tutan izmirlilere kızgınlığını belirtmek için söylediği slogan olarak belirtilen slogan.

fakat biz ne taraftarlar gördük hala sözlükte hem kskliyim diyorlar.

biz ne futbolcular gördük altaylıyım ben diyerek evinin duvarına galatarasay forması asan. (bkz: musa çağıran)

edit: lisede dayak yeme korkusuyla atkılarıyla gezemeyen bebeler burada ayar veriyor. fazla sikmedik lisede ondan böyle oldu. birde tanıdıklarım denmiş. senin futbolcu diye izlediklerinle biz her akşam takılıyorduk.
bunu söyleyen tüm salakların istanbul'da bir adet kardeş takımı vardır. hahaha.
ait olduğu, büyüdüğü, ekmeğini yediği şehrin değerlerine sahip çıkmaktansa acizlik göstererek televizyonlardan gördüğü takımların sözde taraftarları.. bu gözler tuttuğu istanbul takımı kendi şehrine gelince istanbul takımı tribününe girip kendi memleketinin takımına küfür edenleri bile gördü. o yüzden müstahaktır bu cümle o ucuz insanlara. şehrine ihanet etme, basit olma, başarıyı, yıldızları, avrupa maçlarını tvden izlemeyi değil de futbolu sev, şehrini sev, değerlerine sahip çık. göztepeli ol, altaylı ol, karşıyakalı ol, altınordulu ol, ne olursan ol ama digiturk taraftarı olma. bu gözler izmir kulüpleri can çekişirken istanbul şampiyonluklarını kutlayan acizleri gördü.

ben göztepeliyim, ama karşıyaka'ya bişey olsun üzülürüm, sevmem hazzetmem orası ayrı ama şehrimin değeridir. karşıyaka taraftarları o bahsettiğim digiturk taraftarlarından çok daha değerlidir benim gözümde. diğer izmir kulüpleri de öyle. her platformda çekirdeğe çiğdem deriz, gavuruz biz içeriz, gezeriz, biz izmirliyiz laikiz cumhuriyetçiyiz demeyi bilirsin ama istanbul takımı tutarsın, ben de buna acırım. kimse kusra bakmasın. hem, insan nasıl başkasının çocuğunu kendi çocuğundan daha çok sevebilir ki? bu ülkede her şehir trabzon, eskişehir olduğu zaman futbol gerçekten keyifli bir oyun olacak.
şehir takımlarının ligteki durumuna bakacak olursak geç kalmışlardır. ama olsun zararın neresinden dönülürse kardır.
avrupa'da parası olan her kulübün (hemen hemen hepsi) şehir takımı olduğunu bilen insan söylemi.

örnek: real madrid, barcelona, manchester city ve united, milan, inter ve daha niceleri...
bucaspor - fenerbahçe maçında fb maçı 3-1 den 5-3 e çevirmişti. sonra birden bi uğultu yükseldi çakma istanbul taraftarı tribünlerden. peki söyleyin bana fenerbahçe tribünündekilerin yaklaşık %95 i izmirli değilmiydi. sormazlar mı adama bre dallama sen nasıl izmirlisin de utanmadan 'buca kümeye' diye tezahürat yapıyorsun. işte böyle izmirli köpeklerden bahsedilmektedir. izmir bu köpeklerden arındırılmadığı sürece de kimse izmir takımlarından avrupa kupalarına katılım beklemesin.
yıllarca önce topluca göztepe maçına giderken alsancak'ta caddeleri inleten tezahurat.
1 buçuk ay önce izmir hatay gs store açılışında göztepililer bu sloganla gelip bir kişinin kafasını yardılar. buda yetmedi çocuk arabasıyla kaçmaya çalışan anneyi tekmelediler. allahtan çocuğa bir şey yapmayacak kadar insandılar(!). kısaca herkes ucuz kurtuldu. ama insanın içini acıtan da olaydan 15 dk sonra polisleri göztepeliler işte diye alay etmeleri sinirime gitti.
(bkz: buda böyle bir anımdı)
kendi içinde ayrımcılıktır. özgür bir ülkede trabzonda yaşayıp trabzonlu olup fenerbahçeyi destekleyen arkadaşlarım var.
izmirli olmamama rağmen sonuna kadar desteklediğim ayrımcılıktır. bunun adı ayrımcılıksa en büyük ayrımcı, faşizmse en büyük faşist siz olun bu köpeklere izmir'i yedirtmeyin. elbet bir gün güler şehrine ihanet etmeyenler.