bugün

40 yıllık izmir in adını süleyman yapıp değiştirmektir. madem oraları şanlı osmanlı padişahımız kanuni sultan süleyman türkleştiremese de topraklarımıza katmış, bize düşende onun adını yaşatmaktır. bakalım ne dersimi ulan, tunceli diyeceksin it diyen izmirliler ne düşünüyor?

ek: süleyman diye şehir ismi mi olur, daha doğrusu süleymaniye.
izmirin timur devrinde türk yurdu hâline geldiğini bilmeyenlerin hezeyânıdır.
(bkz: oldu olacak ismail hakkı diyelim)
destek vereceğim olay. hatta ırak'taki süleymaniye ile kardeş il ilan edilsin şlkasdaşkjafs.
Ayşe'nin ismini Ahmet yapmak gibi birşey bu.
sen neyin kafasındasın derler adama.
Bu fikri ortaya atan insanın adını kısaca orospu çocuğu olarak değiştirmekle aynıdır.
(bkz: neden birkaç yıl tatil yapmıyorsun jonathan)
(bkz: gavur süleyman)
gavur süleyman...

aslında kulağa hoş geliyor lan.
izmir in adını değiştirip süleyman yapmaktan daha mantıksızdır.
saçma bile olamayacak kadar off topic bir konudur. izmir'i ve izmirliyi cümle içinde besmelesiz kullanmak tehlikeli ve yasaktır.

sol cenahta izmir kelimesi geçtiğinde uyar beni demiştim browserime. alarm verince bi hoş oldum yine.

(#16823386) editindeki kavrama takıldım da, değinmezsem çatlarım. bok yiyeceği zaman araştırmaya kalksa boncuk bulacak. niye araştırsınki. direkt yesin işte.
gerçekleştiği takdirde kimse de çıkıp gavur süleyman demeye cesaret edemez.
bir ülkenin kültürü asırlardır yaşadığı yaşattığı kent, sokak, şehir isimleriyle güçlenir.
sanırım bunu baltalamk yozlaştırmak içindir ki sürekli değişen sokak, kent, köy isimleriyle doludur... türkiye de ise buna kimse ses edmez ne büyük bir kayıptır farkına bile varılmaz .