bugün

türkiye'de her evde olması gerekendir. türkiye'de 100 evden kaç tanesinde var bilmiyorum. en azından 60'ında 70'inde olsaydı daha bilinçli insanlara sahip olurduk sanırım. 20 belki vardır. belkide iyi niyetli düşünüyorum, bilmiyorum.
iyi aile çocuğunun iyi eğitim ve terbiye almış halidir.
bir ebeveyn hayali.
sonunda manyak da olabilir.
çoğunluğunu komşu çocukları oluşturur. * *
iyi eğitim ve terbiye alan evlat kelimesinin söylenmesi bile ne kadar ürkütücü...
Yeryüzünde aileden ve okuldan alınan terbiye, ancak beraberinde alınan iyi bir eğitimle bir araya geldi mi yetkin olur...
Bundan mütevellit bu husus çok ince bir husustur...
Her ebeveyn çocuğunu terbiyeli bir insan olarak yetiştirmeyi amaç bilir kendine sonrasında ise iyi bir eğitim almasını temenni eder ve bu uğurda çalışır, kendini heba eder...
ülkenin eğitim düzeyini pozitif yönde artıran evlattır.
komunist olmayacağı kesin olan evlattır.
annelerin gözde gelin ya da damat adayıdır.
iyi bir eğitim ve terbiye alan insanların çoğunda hep bir çekingenlik vardır nedense.iyi bir eğitim için çok çalışılması gerekir arkadaş ortamlarından bir nebze uzak kalnır ve terbiye ederken de onu yapma, buna elleme, şu yanlış, öyle söyleme denilip çocuk yönetilmişse hep özgüven biraz eksik kalıyor sanki bireyde.yinede süperdir, tebrik edilesidir .
müsbet bir aile yapısına sahip ve anne babasının sözünden çıkmayan * örnek şahsiyettir. muhtemelen başarılı bir öğrenci ve ileride iyi bir meslek sahibi olmaya adaydır. anasının kuzusu, babasının gururudur. oysaki yetiştirildiği ve ona empoze edilen kurallara tamamen zıt, annesinin duysa felç, babasınınsa kalp krizi geçirebileceği hiç kimse tarafından bilinmeyen bambaşka bir hayatı olabilir. dışarıya yansıttığı görüş ve tutumlarıyla taban tabana ters, çevresi ve ailesi tarafından bakıldığından evlatlıktan redde kadar götürebilecek iğrenç ve ahlaksız bir hayat. kimsenin bilmediği bu ikinci hayatı ne kadar yasak ve yanlışsa bir o kadar çekici ve vazgeçilmez gelir ona. tek istediği anı yaşamaktır, ne bu hayattan ne de ailesinden vazgeçemez. günün birinde bir seçim yapması gerekir ve o tüm korkaklığıyla programlandığı şeyi yapar. iyi bir eğitim ve terbiye almış örnek evlat ve hayatı boyunca asla mutlu olamayacak bir zavallıdır o.
gittikce nesli tükenen varliklardir.
iyi eğitim alan çocuk iyi adam olur. okur okur adam olur, okur okur müdür olur. sistem budur. (bkz: consume obey die)*