bugün

sevgili ve sayın rte nin istihdam ve teşvik paketini açıklıyorum yine çok sevgili işsizler! aynı cümle içerisinde iki ayrı insana sayın deyince kötü hissettiniz değil mi? neyse efendim onların kazdığı çukura düşmemenizi dileyerek paketinin iki konusunu dile getireceğim.
ilki; çalışma yaşına gelmiş (ahanda sana sesleniyor) yeni kuşakları ya da işsizliğe sürüklenmiş insanları eğitmek ve onlara yeni beceriler öğretmek diye özetlenmiş. bu durumda bu becerileri zaten edinmiş bireyi diğerlere ile aynı kefeye koymak olmaz mı bu. kaldı ki daha fazla bir şey öğrenmek istemeyen konusunda uzmanlaşmayı tercih eden gençlere ne diyeceksiniz? olmaz bu bize yetmez mi diyeceksiniz. hayır hayır, diyeceksiniz şu kursa git, şu sertifikayı al şu sınavı geç bilmem ne. oyalama taktikleriniz hakikaten çok zevkliymiş.bu size nerden baksan bi 6 ay kazandırır.
diğeri; ülkenin batısına yığılmış sanayiler doğuya kaydırılacakmış. böylece hem iş bulmak için batıya gelen insan göçü önlenecekmiş. hem de şimdiye kadar aynı amaçla batıya gelmiş olanlar kendi memleketlerine dönmüş olacaklarmış. bununla sağlanmaya çalışılanın, istihdamdan çok uzaklarda olduğunun farkındasınız değil mi? istihdam yer değiştirilerek sağlanacaksa ben de mahalle felsefecisi olmayayım da istihdamın uşağı olayım.
istihdam ve teşvik paketiymiş! pehh. bak ne hatırladım şimdi. hani böyle küçükken arkadaşınızın aldığı paketi açışınız vardır. içinden bir paket daha sonra onun içinden bir paket daha çıkar. paketlerin çokluğuyla heyecan artar, sevinç göz yaşları kahkalar eşliğinde yanaklara kayar hani. öyle bir paket bu. sonuçta verilmiş bir emek var ortada. paketin içinden ne çıkarsa çıksın o arkadaşınızı sever bu sürprizinden çok hoşlanırsınız. ama bir daha aynı hediye alma yöntemi aynı zevki vermez hani. biz büyüdük rte. sayın akepe nin başkanı. artık yemiyoruz paket içinde paketi.
böyle günlük paketlerle olacak iş değil istihdam paketi.
saygılar sayın recep tayyip erdoğan .
ve saygılar sayın abdullah öcalan. sen rahat et, bir iki kelam et diye de bak arkadaş gönderiyoruz yanına. bu da pakedin kabuğu olsun.