1. 1.
  birde bu insanların %43.57sini oluşturan doğunun bağrından kopup gelmiş daha ilk defa insan içine çıkma deneyimi yaşayan kısmı vardır ki, işte istanbulun en büyük belalarından biri bu insanımsılardır.
  1 -2 ... darkranger
 2. 2.
  izmit'li olmayıp izmit'te yaşayan o kadar çok insan var ki. hatta izmit'te izmitli bulmak oldukça zor geliyor. sanırım en izmitli olan şahıslar gültepe, yenidoğan çingeneleri(seviyoruz onları). velhasıl istanbul'da yaşayıp istanbul'lu olmamak ekstra bir durum değildir. her şehirde var benzer şeyler.
  2 ... trink
 3. 3.
  hemen memleketine geri dönmesi gereken insandır. herkes istanbula gelirse nasıl sığacağız bu şehire hiç düşünmez. burası united states of turkey değil kardeşim nerede büyüdüysen orada kal yahu. sonra heryer trafik heryer tacizci, hayatında kadın görmemiş abazanlar doldu şehire. ar edep poşete girmiş arkadaş!
  1 -2 ... black widow
 4. 4.
  (bkz: istanbul babanizin mali mi)
  (bkz: sahibi geldi)
  2 -1 ... sabiha
 5. 5.
  istanbul'a gelmek için vize alınması gerektiğini bilmeyen insandır. vize almadan nasıl gelmiş istanbul'a peki? kaçak girmiştir; yasak ya istanbul'a gelmek! şehir babamızın malı ya!
  2 -1 ... bagdagul
 6. 6.
  (bkz: hepimiz istanbulluyuz)
  1 ... exiq
 7. 7.
  öss sayesinde istanbul'a gelen bir cok gencin de dahil oldugu grup.
  2 ... boreas
 8. 8.
  işi gücü yoksa istanbul'dan siktiredilmesi gereken insandır.
  2 -2 ... umberto da silva junior
 9. 9.
  (bkz: istanbul türkiyenin minyatürüdür)
  1 ... miafori
 10. 10.
  güzelim memleketimi bozdunuz diye ağlayanlara sıkıyosa çıkarın diye karşılık verecek insandır. ben, keyfim ve kahyası ne zaman istersek o zaman gideriz.
  1 -2 ... ngark