bugün

https://kisisellestirme.istanbulkart.istanbul/

15 ocak'tan itibaren hes kodu eşleştirmesi yapılmayan istanbulkartlar kullanılamayacak.
"annenizin kızlık soyadı" "evcil hayvanınızın adı" ve "banka internet şubenizin şifresi" seçeneklerinin unutulduğu eşleştirmedir. bunları da yazalım milleti yormayalım dijital hırsızlık falan yapacaklarsa amk. bu nedir lan.
Mobil uygulama üzerinden basit bir yöntemle yapılabilecek bir işlem için tc kimlik numarasından tutun da ayakkabı numarasına kadar detaylı form doldurulması istenen eylem. Teknoloji çağında neden 1 sayfa bilgi doldurmak zorundayız aga? Qr kodlu yap, e devletten çek bilgiyi ne bileyim bir sürü yöntemi var. Sanki yeni kart başvurusu yapıyoruz amk. Bankalar yüz tanıma ile postan ödeme alıyor, hes kodu eleştirmesi için bir yığın teferruat var. Pes valla!
kişisel verilerimin 3. kişelerle paylaşılmasını istemiyorum butonuna bastığınızda ayrı basmadığınızda ayrı eşleştirme sistemi olan bir garip uygulamasyon.

daha demin kendim için eşleştirme yaptığımda sms kodu göndermeden kartı eşleştirdi.
validem için eşleştirmek yapmak istediğimde son bir adım olarak telefonunuza gönderdiğimiz sms onay kodunu girerseniz eşleştirmeniz onaylanacaktır filan dedi.

yapıyorsanız işinizi güzel yapın be kardeşim.

onay kodu da 1 saat sonra geldi. işlemi yapamadık.

sonra tekrar yeni baştan eşleştirme yapalım dedik bu sefer sms kodu istemeden işleminiz olmuştur dedi.

bence olmadı da neyse. mutlaka bir bokluk çıkacak eminim. sizin yapacağınız işe...
Mobil uygulama üzerinden açılan bir pencere ile kod girip aktif edilebiliyor. Hay allah razı olsun. Bunu yapmak bu kadar zor değildi yani. Bir yığın bilgi doldurmaya ne uğraştırıyorsunuz milleti anlamadımki! Nihayet oldu. Teşekkürler.

görsel
sözlük vesilesiyle haberdar olup hallettiğim işlem. gerçi pandemi nedeniyle 1 seneye yakındır istanbul'a gidemiyorum, ama gidersek de yolda kalmayalım şimdi.
güncel Önemli Başlıklar