bugün

çapa da yerleşmiş, çok çok eski bir binaya rağmen kaliteli eğitim ve hizmet veren güzide fakülte. türkiye nin en çok öğretim üyesi bulunduran fakültelerinden biridir. öğrencisine kazandırdığı el becerisi bakımından türkiye nin belki de en iyi diş hekimliği fakültesidir. aynı zamanda preklinik dönemde fantom laboratuvarı imkanıyla türkiye de ilktir. geçme koşulları öğrencinin işine yarar haldedir, 5 yıllık bu okulu uzatan azdır. ancak kampüs olarak bir hastaneden ibaret olması ve adam gibi bir kantin bulundurmaması bakımından aranan "hayal" üniversite kriterlerinden uzaktır.
çoğu diş hekimi öğrencisinin hayallerini süsleyen, geçiş için üstün emeklerin harcandığı, eğer ankaradaysanız, hem istanbulda okuyamamanın verdiği pişmanlığa, hem de öyle bir üniversitede okuyamamadan dolayı duyulan, "kendine yapılan eziyetin" vicdan azabına sebep olan fakültedir. doğruluğu yüksek olan teoriler:
1. geçme notu 50 dir.
2. teorikte inanılmaz kolay bir üniversitedir.
3. 5 seneden fazla uzatmak için çok kasmak gerekir.
4. temel diş dersleri dışındaki dersleri alttan alabilirsindir.

okuduğum fakültenin altındaki tercih olması sebebiylen * kıl payı kaçırdığım fakülte. sevdiklerimin istanbulda olması sebebiyle gözümde tüten fakülte.
iyi asistanlara denk gelirseniz preklinik dersleri çok eğlenceli geçen fakültedir. eğitimi iyi olmakla beraber sıkı ders programı öğle yemeğine bile pek fırsat vermez. bir de ortada hayallerdeki üniversite namına birşey olmadığından her gün okula değil hastaneye gittiğinizi hissedersiniz, vakit geçirmek, öğrenciliğini hissetmek için her hangi bir ortam yoktur çünkü.
para düşkünü hocalara, zekası düşük asistanlara ev sahipliği yapan, çalışan için de, okuyan için de, gelen hastalar için de ızdırap olan fakülte.
istanbul üniversitesine bağlı bir fakülte olduğundan kaliteli eğitim, sosyal hayat vb. görmenizin imkansız olduğu fakülte...
geçen sene baskette eline verdiğimiz fakültedir, ikinci olun lan hep.
istanbul tıp fakültesi komşusudur kızları çok havalıdır. aman Allahım yaa dersin ne bu hava anladık hekimsin burası doktor kaynıyo senin kadar havalı mı dersin kız öğrencilerine.
bir marmara diş hekimliği fakültesi değildir.
en çok hasta bakılarak mezun olunan fakülte dolayısıyla çapa diş mezunları her zaman iyi hekimdirler.