bugün

alıntı bir yazıdır.
--spoiler--
canım kardeşim
güzel kardeşim
o bizanslılar orospu çocugu muydu?
adamların ülkesini alıyorsun birde bunu her yıl bayram gibi kutluyorsun
sen faşist misin? sen ruh hastası mısın?
sen neden milletin ülkesini fethediyorsun?
hadi o çağda normaldi edildi
sen şimdi buna neden seviniyorsun?
onlar tekrar istanbula geldiklerinde 1920 de bu neden işgal oluyor?
ulan istanbulu adamlar kurdu sen aldın onlar tekrar alınca senin toprağın işgal edilmiş oluyor. la adamlar sen almadan önce 1000 yıldır ordalar seninki nedn işgal sayılmıyor?
ben cevabını çok iyi biliyorum...
"sen mükemmelsin"
senin ülkenden bir karış toprak alamazlar
ancak sen istanbulu fethedersin ve bu da şölendir.
robotlara karşı mı savaştık?
oradakiler de insan değil mi?
yok efendim yöneticileri kötü işte osmanlı fethetti diye sevinmişler..
sevinmeseler kılıçtan geçiriyorsun.
adamlar sana direnince hop kelle gidiyor.
yani sen adamın ülkesini zorla al
direnenleri kes
kalanlar göt korkusuna ses çıkramasın
bu fetih şöleni olsun
ama biri senin ülkenden bir karış toprak alınca bu inanılmaz bir kötülük olsun..
niye?
sen sütten çıkmış akkaşık mısın?
şanlı fetihler yaparsın kahpe işgallere uğrarsın..

söylemek istediğim;
bütün bunlar "türkler barbardır" demek değil. bu tarz işler o zamanların standardıydı. "medeni" avrupa daha kötüsünü yapıyordu.
"istanbul'u rumlara geri verelim" ya da "rumlara karşı suçluyuz" demek hiç değil. eminim güç onlarda olsaydı aynısını ya da beterini yaparlardı.
söylemek istediğim, sadece insanın hayvanlaştığı bir anı kutlamayı saçma bulduğumdur.
rumlukla veya ermenilikle hiçbir ilgim yok.
--spoiler--
tarih sahnesinde her şehrin, geri kazanılış, ele geçiriliş, kurtuluş safhalası gibi günler kutlanır.
bir şölen değil de, istanbul' u fethettiğimiz için karalar giyip yas tutmamız ya da daha komiği, efendi efendi oturup hiçbir şey yapmamamız da beklenemezdi herhalde.
29 mayıs 1453 den beri emin ellerde istanbul. canını sıkmasın kimse. her sene de en güzel seremonilerle kutlanmaya devam edecektir. ağlamayacağız o gün en azından. o kesin.
(bkz: since 1453)
KUTLU DOĞUM HAFTASI DiYE BiR HAFTANIN OLDUĞU BiR ÜLKEDE OLMASI GEREKEN BiR ŞÖLENDiR.