bugün

Akp iktidarı döneminde iyiceleşen durum. Youtube da akp lilerin fantezilerini hep israil Türkiye savaşı süslüyor şu aralar. Hayır israil in bir dost olduğunu savunmuyorum. Ancak kendileri bizim düşmanımız olmuyor. israil, filistin'in, Suriye'nin, mısır'ın, lübnan'ın düşmanıdır. Ama bizim düşmanımız değildir. israil'le çok karışık ilişkilerimiz vardır. Bazen iki ülke karşılıklı birbirlerinin partnerliğine ihtiyaç duyarlar. Kaldı ki Yahudiler şu dünyada başka bir millete sempati besliyorsa bu millet kesinlikle Türklerdir.

Türkiye Cumhuriyeti'nin düşmanları varsa eğer ki var. küçükten büyüğe tarihsel ve yeni düşmanlarımız olarak Ermenistan, Yunanistan, iran, ingiltere, Fransa ve (gurbetçilerimiz sağolsun Avrupa'da türkiye lehine yarattığı muhteşem imaj (!) sayesinde) bir dizi orta boyutlu Avrupa ülkesi ve belki de tek süper güç olduğu için istediği gibi at koşturup, en önemli müttefiğinin çıkarlarına bile ters hareket edebilen ABD dir. israil ise tuhaf bir devlettir. Bu devlet zamanında abd'ne sadece bir konuda kızmış, Akdeniz'de bilerek ve isteyerek koca bir Amerikan zırhlısını bile denizin dibine batırarak abd askerlerini öldürmüştür.
israili yanına çeken güçlüdür. ben ülkemizde ki insanlardan anlamıyorum bu kini/nefreti. adamlara toprakları veren arsalarını satan filistinliler. onlara kinlenin. ermeni soykırımını tanımayan, kıbrıs sürecinde türkiyeyi destekleyenlerdir. tarihe baktıgımız da genelde ikili ilişkilerimizin iyi oldugu bir devlettir. bu insanlara hayranım, neden mi? dinleriyle ırklarını bir arada tutmuşlardır. yahudi önce gelir onlar için. arapmış amerikanmış umurlarında olmaz. önce yahudi sözünü benimsemişlerdir. kim ne derse desin adamlar 14 milyon var ya da yoklar ama alayına giderler. aynı zaman da çalışkanlar da. dünyanın her yerinde de söz sahibidirler. kardeş ülkemiz azerbaycanın en yakın müttefiklerinden birisidir. (bkz: 6 gün savaşları) nı okuyan bir insan nasıl bir ülke oldugunu bilecektir. şu an ki başbakanı (bkz: benyamin netanyahu) aynı zamanda idf'de komutanlık ve mossad'da ajanlık yapmıştır. netanyahunun kardeşi yonatan netanyahu 4 temmuz'da uganda da rehine krizinde yahudileri kurtarırken ölmüştür. bir de bizimkilerin kardeşlerine bak!