bugün

geçtiğimiz seneye kadar hiçbir şekilde iletişim kurmadığım, segunda division'da mücadelenin son haftalara doğru yok olduğunu fark edip ulaştığım, akabinde çok pis kanımın ısındığı kurum. biraz daha objektif bir tanım yapmak gerekirse, muhtemelen "açız ölüyoruz" şeklinde e-mail göndermeniz halinde size cevap verebilecek, "abi biz ne bilelim görmedik ki biz sizi" diyebliecek kadar samimi bir ortamı var bu federasyonun, hehehe.

bana mı böyle denk geldi, mailim yetkili bir kişi tarafından mı okundu, karar neyle verildi bilmiyorum. fakat geçtiğimiz sezonun sonuna doğru kendilerine şu minvalde bir e-mail göndermiştim ingilizce olarak,

"merhaba hacı,

pek çok futbol ligini takip eden bir ergenim. ispanya 2. ligi de keyifle takip ettiğim(yalana bak. skiyim öyle ligi) liglerin başında geliyor. bildiğiniz gibi, ilk 3 takım direkt olarak la liga'ya yükseliyor bu ligde. sizin de dikkatinizi çekmiştir; 42 hafta süren lig, en geç 35. haftada kopuyor ve kalan 7 haftada heyecan namına hiçbir şey kalmıyor. düşme hattında biraz daha fazla çekişme oluyor fakat bu da pek cezbedici değil maalesef. dünyada neredeyse her lig artık playoff sistemini uyguluyor ve hem ligi lider ya da ikinci bitiremese de üst sıralarda yer alan takımlara şans vermek, hem de heyecanı ve mücadeleyi son haftaya kadar sürdürmek için en azından 2 takıma sezon sonunda bir üst lige yükselme şansı veriyor.

ilk 3'ün direkt çıkması olayına kılım. ilk 2'nin direkt olarak yükseldiği, altından gelen 4'lünün(championship tarzı) playoff oynadığı efendi gibi bir statü düzenleseniz ya önümüzdeki sene? bak bok gibi lig. şu an maçlar oynanıyor, hiçbirine bakmıyorum. kimin ne yaptığı belli sonuçta. çok darıldım rafael kardeş. yengeyi de çok çok öpüyorum.

yours fatihfully,
fatih faith"

bu mailime başka bir adresten "e-mailin için teşekkür ederiz. arkadaşlara söyleyeyim bi' baksınlar." gibisinden acayip bir cevap geldi. federasyon görevlilerinden birinin kişisel e-mail adresinden benimle taşak geçtiğini düşündüm fakat bu sezon, lig benim önerdiğim formatta başladı.

mailimin etkisi var mı bilmiyorum ama yarın kendilerine baklava göndereceğim. "baklava için teşekkür ederiz fakat oyun kalitemizi düşürüyor. göt herif." derlerse, yazdıklarımı, gönderdiklerimi dikkate aldıklarından emin olacağım.

ha bu kurumun benim hayatıma olumsuz bir etkisi de oldu: normalde özgüvensizlikten kırılan bir heriften götüm kalktı, her şeye karışır, her şeyi değiştirmeye çalışır oldum. hatta diklenen birine "benim arkamda ispanya futbol federasyonu var yarraaaam, hablas espanol piç!" dediğim bile oldu. soccerway.com'a "abi siteniz harika her gün çok fazla şekilde günde bir kez takip ediyorum ama puan durumlarınızı beğenmiyorum, daha değişik yapabilir misiniz tasarımını?" şeklinde bir e-mail atıp "yıllardır böyle takılıyoruz, maalesef kanka." cevabı almamla özgüvenim normal seviyesine geldi.

ya abi bırak zaten soccerway yolluymuş ya, bizim arkamızda federasyon var... inanmayan varsa haftaya resmi siteden puan durumuna baksın, puan tablosunun başına "der meister'e selamlar" yazdıracağım...
Lopeteguı’nin sözleşmesini feshetmiş federasyon. Real Madrid teknik direktörlüğü için izinsiz görüştüğü için göndermiş. Bu nasıl bir seviye. Evet.