bugün

yolda yürürken karşınıza aniden yandaki yapılardan birinde çok kaliteli bir lokanta yada prestijli bir firmanın binası çıkar. ve ismine bakarsınız ki, sizin isminizle aynıdır. ister istemez adınızı taşımanızdan mıdır nedir içi bir mutluluk ve bir götükalkmışlık kaplar. hele ki yanınızda bir arkadaşınız varsa birde isminizde çok sık kullanılan bir isimde değilse iğrenç espriler ardarda patlaması demektir. Önünden geçtikten sonra o şirketin, dükkanın sahibi sizi hiç tanımayacak olsada, kendi ismini taşıdığı için insan orayı unutmaz, hatta yerini bile.

tabi birde bunun sexshop, stripiz klubü olan şelide vardır. Oda ayrı bir konu mevzusudur.
(bkz: inci pide)
bi yer tavan yaptı.*
gördüğün tabelanın nereye ait olduğuna göre değişik hisler uyandıran olaydır. eğer güzel, şık bir dükkansa çevrende bulunan kişilere dükkanı sanki kendin açmışsın gibi "burası bizim mekan işte ismimi koydum" gibi tarzda laflar söyleyerek kibirli şekilde gülmeyle olur fakat dükkan kötü bir yerse çevrendekilere orayı göstermemek için ters tarafı göstererek "aaa şurada ne war" gibi tepkilerle herkesin ilgisini başka yöne çekmeye çalışılır, iş işten geçmiş ve çevrendekiler kötü iş yerindeki ismi gördüyse de "allah allah yakışmış mı bu isim şimdi buraya" şeklinde kurtarılmaya çalışılır.
' Kamyoncu Cihat ' görmüştüm. Bunun hırsıyla kazandım üniversiteyi.