bugün

islamda zorlama olmamasıyla eşdeğerdir. ters psikoloji yaptım çok çakalım. herneyse konumuz bu değil arkadaşlar. eşhedü enla ilahe illallah ve eşhedü enne muhammeden abdühu ve rasulu. mesela sayın ateist arkadaşlarım bunu okudu ve müslüman oldu. zorlamı okuttum hayır. kendi istekleriyle okudular ve müslüman oldular hadi hayırlı olsun.
islamın hak din olması.
islamda zorlama yoktur davet vardır fakat yobaz dinciler yuzunden zorlama baskı varmış gibi görünür.
bu kadar zorlanmamamamasi gereken durum.
sorun doğru okumak yanlış anlamak cihad kavramı yanlış yerlere, yanlış taraflara çekiliyor öyle duruma gelindiki bazılarının yaptıkları yüzünden sakal bırakamıyoruz.
islamın zorunlu değil mecburi olmasıdır. daha doğmamışken yapıştırılan etiketten, bırak dini, o mezhebe, hatta yöresel batıl inançlara aykırı bir şey yaptığın zaman kademesine göre dışlanma, linç ve öldürmenin makbul sayıldığı bir din iken kitapta yazıyor, peygamber söyledi gibi bahaneler inandırıcı olmamaktadır.
sadece lafta böyledir.
hangi müslümanın inandığı, hangi mezhep, itikattaki, zaman ya da coğrafyadaki islam bu? *
elbette yoktur. kuran inanmayanların cehennemde huriler tarafından çiçekten kolyelerle samba dansı eşliğinde karşılanarak tropikal kumsallarda misafir edileceğini yazar.
reformcu ve ılımlı dindarlar gibi postmodernist bakmazsak, modern açıdan bakarsak islam dininde zorlama vardır, hem de çok fazla.
müslümandım tekrar müslüman oldum allah razı olsun.
Evet yedi yaşından sonra kaba etlerine vurarak namaz kildirmak, gözüne vurmuyor götüne vuruyor zorlamiyor. Islam mükemmel bir dindir, melis de harikulade bir kız melis aşktır.