bugün

islam dininin temel taşı olan kuran kitabının anlamı "oku"dur her şeyden önce. bu neden ile islam ile cehaletin gelişimi paralel değil zıt yönde "olmalıdır". "oluyor" demiyorum "olmalıdır" diyorum ne yazık ki. bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi ise islam dininin son derece yanlış yapılan reklamıdır. örneğin yobaz arap ülkeleri, keza diktatörler ve bunun gibi bir çok hede müslüman coğrafyalar da yaşanmaktadır. "allah" diye tekbir getirip kurbanlık koyun gibi adam kesen herifler var ve bu adamlar kendilerini islam camiasından olduğunu yetmiyormuş gibi bir de islam için savaştıklarını ileri sürüyorlar. zaten bir gram akıl olsa islam kelimesini onlardan daha iyi lekeleyen adam olmadığını fark ederlerdi. ortalıkta böyle tipler mevut iken durumun paralel gittiği düşüncesine kapılmamak için hiç bir sebep yok. zaten bu düşünce doğru ve altını çizerek söylüyorum bunun en büyük sebebi islamın lanse ediliş şeklidir.
kaldı ki islamı kalben yaşayan bilinçli zihinler hayatlarını cehaletin karanlığından kurtulmaya adarlar bir manada.
Kur'an ayetleri "tartışmasız doğru" olan ayetlerdir. ama bu "asla tartışılmamalıdır" manasına gelmez. Ayetlerin doğru olup olmadıklarını tartışmak başka şeydir, ayetlerden geride olan insan ufkunu genişletmek adına yapılacak müvazeneler başka şey. Zannımca dünya müslümanları * ayetlerin tartışılmaz olma mevzuunu, bir düz mantıkla anlamaktalar. islam'ı, üzerinde düşünülmesi gerekmeyen sadece uygulanan bir din olarak görmektedirler.

Asıl sıkıntı da buradadır ve Müslümanların bir an evvel Kur'an'la arasında olan büyük mesafeleri azaltması ve Kur'anla içiçe olması gerekmektedir.

Sayfanın başlığı, bu yüzden gavur tarafından islam dinine yüklenilmesine sebep olmaktadır. ilk ayet olan "oku" emri yerine getirilse ve engels, nietzsche, karl marks okunduğu kadar Hz.Muhammed okusansa idi, müslümanlar batılılaşmazdı. Ayrıca hiçbir müslüman topluluk cahil kalmazdı. islam'ı Kur'an'ın içinden vuramayan dinsiz batı felsefesinin, onu böyle dolambaçlı yollarla alt etme çalışmaları da boşa çıkmış olurdu.