bugün

Tamamen akpyi kötüleme amaçlı, cemaat yandaşı bir abinin sözleri
islamiyeti yaşamak yaşatmak sadece kendilerinin hadleridir sanarlar
benim bir tanıdığım bunlardan dönüp ateist oldu
islam güçlü olana yahudilere yalakalık yapmak değildir
onu Kitap ve sünnete göre yaşamak ve yaşatmakta herbabayiğidin harcı değildir abicim.
"ahlak ilkelerinizin işinize gelen herşeyi yapmanıza engel olmasına izin vermeyin" şeklinde pratik bir ahlak(sızlık)tır.
islamcı'dan kastımız fethullah ve cemaati ise evet onlarda ahlak yok. sütçü süt, kitapçı kitap satar ya, bunlarda yıllarca din sattılar ve şirketler holdingler kurdular bunların üzerinden.

dolayısı ile fethullah ve cemaatinin yediği haltlar ümmeti ilgilendirmiyor en azından türkiye'deki samimi müslümanları. çünkü fethullah bu ve yanındaki müzmin şakirtleri bu ümmetin ferdi değillerdir.

akp'ye ahlak sorana bak hele. kabul akp'de de hırsızı uğursuzu çok. çokluğuna çok da kendi pisliğini onunki ile ikame etmek mallıktır olay bu.
olaylara daha geniş açıdan bak şakirtçiğim, ne diyordu said nursi ''dar düşünceler, dar görüşler'' işte bunu sizler için söylüyordu.
allah hepinize selamet versin.
ilmi çok olan kardeş, şeytandada çok ilim vardı oda alimdi ama kovulmuşlardan oldu, kitabı yaşamak sadece peygamber ahlakıdır,ordaki zahiri ve batıni ilimler bu işle ehil olan kişilerde vardır.
şu küçük ayrıntıyı da ben eklemek isterim. Farz olan ibadetleri yapanlara çok dindar denildiği bir çağdayız, bu yozlaşmanın kanıtıdır. Zorunda olduğun farz olan şeyleri yapmak zaten boynunun borcudur ne çok dindarlığı. islam ahlakı (farz vacip ve sünnetler) en yüce ahlaktır, kendine göre eğip büküp, çarpıtmayana.
görsel
islamcılar münafıklar ise yoktur.
görsel
görsel
islam ahlakından uzak oldukları ortada... Muta nikahı vs vs vs bir çok örneği var..

Yıllar önce bir makalede şöyle bir şey okumuştum;

Çok ibadet eden insanlar da ben ne yapıyorsam doğrudur algısı oluşur ve yaptıkları şeylere dini bir kılıf bulurlar.