bugün

atsushi miyazaki, biliriz hepimiz. adam belli ki kötü biri değil. sonra ülkesinin ona dayattığı din üzerine müslüman değil. şimdi bu adam islam'a göre cehennemde cayır cayır yanacak değil mi?

hadi lan ordan...
(#13659118) kesinlikle geçerlidir.
iyilik yapmak , çalışkan olmak vb güzel huylar mümin sıfatlarıdır . kötülük yapmak , tembellik yapmak , yalan dolana başvurmak vb işler ise kafir sıfatlarıdır . bu iki tarafta da birbirlerinin sıfatlarına sahip olabilirler . bir müslüman yalan söyleyerek , tembellik yaparak kafir sıfatlarını barındırabilir , aynı şekilde bir kafir de mümin sıfatlarını bünyesinde barındırabilir . burada şunu da belirtmekte fayda var . cehennem 7 katlıdır ve en dibi kafirler için değil münafıklar içindir .
bu bilgilerin açıklanmasında faydası bulunacağı durum .
islam inancının en temel kaidelerinden birinin yerine gelmesidir.

insanlık için hizmet etmek cennete gitmek için tek başına yeterli değildir. kaldı ki allah a inanmayan birisinin cennete gitmemekten dolayı üzüntüsü manasızdır. bundan hayıflansa zaten inanmış olacaktır.

cennete gitmenin yolu "la" ile başlar. gerisi kifayetsizdir.
milli takım yapar gibi cennet kadrosunu kendileri belirleyen yobaz tayfasına göre olağan durumdur. kendi irinli düşüncelerine de 1-2 ayeti yorumlayıp suç ortağı ederler. oysa aksi yorumlar da pekala çıkarılabilir.
--spoiler--
evet cehennemliktir.
--spoiler--

hz. hamza yı öldüren vahşinin cennete hz. hamza ile beraber gittiğini düşünürsek! bu japon'un kimi öldürdüğünü bana birisi açıklayabilir mi?

ben öyle ateist falanda değilim, sadece allahın peygamberinden başka kimlerin bu konuya vakıf olabileceğini öğrennek istiyorum.
"aaa hassiktir ya. hadi ateist olalım" dememizi bekleyen bir sivri zekalı ateist tespitidir. cehennemlik olanı biz tayin etmiyoruz ne yazıkki bir torpil yapamayız orası allaha kalmış. ve o hesap öyle düz mantık ile yapılan bir hesap değildir nice cemaat liderleri cehennemlik olurken cemaati cennette yer edinebilir.
nietzsche'den geliyor;

https://fbcdn-sphotos-a.a...5383_478092_5251743_n.jpg
furkan suresi son ayet: "De ki: "Duanız olmazsa Rabbim size ne diye değer versin ki?
Ama siz, ey inkârcılar! Size bildirdiklerimi yalan saydınız, artık bu günahtan yakanızı kurtaramayacaksınız."
sırf müslüman olmadıgı için bu kişi cennete alınmıyorsa, o din din deildir. tanrıda tanrı deildir. inanclı diye bes vakit yatıp kalkan ama herkesin kötülüğünü düşünen, her türlü serefsizliği mübah sayan insan müsveddesi cennete giderken inanmayan ama kalbinde en ufak kötülük tasımayan, hiç bir cıkarı olmadan sadece iyilik olsun diye km'lerce yol gelip burda yine iyilik yapan can veren bu adam cehenneme gidecekse ben o allahı kabul etmiyorum...cehennemin en derin en sıcak yerini bana ayırsın, bekliyor olacagım!!!!
yanlı bir bakış açısıyla da olsa hassas bir noktada ki cevap bekleyen bir sıkıntıya değinen başlıktır.

mekanı terkedenlerin akıbeti ile ilgili kimsenin bilgisi olmayacağı gibi hadislerle uydurma efsane hikayelerin ayırımının da çok zorlaştığı bu devirde asıl sorulması gereken sorulardan biri için bir adım atmıştır.

kim kendisine öğretilen dini bir kenara koyup objektif değerlendirme yaparak ( bunu yanlısı olan veya karşısında duran herkes için söylüyorum ) hakkıyla kani olarak davranışlarına yön vermiştir ?

örneğin bir katolik ailenin çocugunu katolik yetiştirdiği gibi müslüman ailenin çocugu da müslüman yetiştiriliyor. sonuc olarak akıl baliğ olmaya yakın ikisi de birbirinin bir sürü sebepten dolayı yanlış oldugunu düşünüyor.

hayatının ilerleyen zamanlarında hiçbiri oturup acaba gercekten hangisi dogru demiyor. böyle bağnazca yaşanıyor.

savaşlar ölümşer ucuz hayatlar.

kuran ı kerim de düşünmez misiniz sorusunun çok geçtiğini söyleyerek nice imam nice sohbet erbabı insan insanlara dayatma yaparlar.

keşke biraz bu ayetin hakkıyla düşünebilse bunu söyleyenler..
içi boş iddiadır. kimin nereye gideceğine kimse karar veremez. allah herkesin her yaptığının karşılığını verecektir.

mesela şöyle diyeyim. atsushi miyazaki'nin iyilik yapmak için türkiye'ye gelmiş. Belki çok kötü biridir, adamın her dakikasını gördünüz mü? belki bilmediğimiz şeyleri vardır? bir iyilik yaptı diye ya da bir kötülük yaptı diye kimseyi değerlendirme hakkınız yok. Burada miyazaki'yi kötülemiyorum. sadece anlık şeylerle karar vermeyin kimin cennete kimin cehenneme gideceğini size sormayacaklar. Elbetteki miyazaki'nin de iyilikleri değerlendirilecektir. kimsenin hakkı kaybolmayacaktır.