bugün

Bir hristiyanla konuşmuştum dediği şuydu çelişkiler var,söylediği ayetleri yarım yamalak ezberlemiş kiminizde yarım söylüyor vs. Ayet açıklamalarını bildiğim kadar anlattım.elinde bir kitap vardı kurandaki çelişkiler diye ordan ezberlemiş dini kuranı bilmeyenlerin aklını bulandırıyor sözde.yahu bütün dünyayı isevi yapsan nolacak?ne geçecek elin?ömürlerini heba ediyorlar...
Şu şekildedir.isteyen istediğini yaşayabilir amma benim sizin için seçtiğim önerdiğim din islam'dır. Diğer inançların(şirk)ahirette karşılığı yoktur.yinede siz bilirsiniz benden söylemesi...
--- alıntı---
1. sizin dininiz size benim dinim bana derken dinde zorlama yoktur anlayışı benimseniyor.
--- alıntı---

Onu bizde anladık.

---alıntı---
2. yahudi, hristiyan, sabii derken daha ergenliğe girmemiş veya islamiyet gelmeden hristiyanlık vs. olduğu zamanlarda o dine inananlara korku yoktur. anladın?
---alıntı---

Ergenleri neresinden çıkardın bu ayeti. Günah günah allah ın sözünün üstüne söz mü olur. Ayrıca islamiyetten önceki bir ayrıntı yok bu ayette ayrıca basit zaten, basit olduğu için onlarca çelişki var!
Kuran a göre tanır.

" sizin dininiz size, benim dinim bana" kafirun suresi 6. Ayet. ( bu âyet Putperestlere gelmiş)

" şüphesiz, inananlar , Yahudi olanlar, Hristiyanlar ve sabiilerden allah a ve ahiret gününe inanıp yararlı iş yapanların ecirleri, Rablerinin katındadır. Onlar için korku yoktur" Bakara 62. Ayet .

Yine kuran a göre yoktur.

" kim, islamiyetten başka bir dine yönelir, onun ki kabul edilmeyecektir. O ahirette kaybedenlerdir" ali imran 85. Ayet.

" allah katında din şüphesiz islamiyettir" ali imran 19. Ayet.

" allah ın dininden başka bir din mi arzu ediyorlar? Oysa göklerde ve yerde kim varsa istemez o na teslim olmuştur. O na dönecektir" ali imran 83. Ayet.

Alın size çelişki benim değil kuran ın çelişkisi bu.