bugün

istense de istenmese de alışkanlık haline geldiğinde otomatikmen yapılan manasız hareketler bütünü. gerçi bir günaydını bile esirgeyip elindeki fincanla kös kös ortalıkta dolanan tiplerle aynı ortamı paylaşmakyansa varsın şapur şupur öpüşen tiplerle aynı ortam paylaşılsın...
holdingte çalışıyorsa vay haline o tiplerin.

-abi 32 kat bitti, 33'e çıkıyorum...görüşürüz..muck, muck..
ikinci günde tekrarlanırsa "eeeee yeter lan noluyo a.q. o ne yav her sabah skicem yapcağınız işi"tepkisini alacak insanlardır aynı zamanda.
Hayati tehlikesi olan bir işte çalışanların yaptığı eylemdir.

-Abi hakkını helal et.
bunlar kurban kesimhanelerinde çalışan tiplerdir ve burada çalıştıkları günlerde sabahları tokalaşıp öpüşüp bayramlaşırlar.
gribal virüsleri birbirlerine hediye etmekte sakınca görmeyen tipler de denebilir.
okul versiyonları da mevcuttur gayet.
dizilerden hatırlayacağımız tipler. bıkmadan usanmadan aynı sahneyi çekmek nasıl bir potansiyel gerektirir, o da bir soru işareti.
aynı eylemi aksam iş cıkısıda yapıyorlarsa bu işte bir capanoglu var diye yorumlencek durumdur. *
işe bir saat erken gelmeyi gerektiren eylem. akşamlarıda işinizi 1 saat evvel bitirip 1. kattan baslamanızı gerektirir.
gereksizlik abidesi tiplerdir. anlarız tamam, samimiyet gösterisidir yaptığın, ama hergün hergün de olmaz birader!
bizim arkadaş çevresinde vardı bundan bir tane. ulan herifle her karşılaşmamız bir olaydı anasını satayım! atıyorum, 5-6 kanka yürüyoruz, bir bakarız, bu herif geliyor. ama abi, her defasında teker teker "naber" diyor yavşakça ve sanki yılların özelmini giderircesine!

bir süre sonra uzak tuttum kendimi, o gelince yalandan telefonla konuşmayı denedim, hastayım diye numara yaptım... ama herif yılmadı, hala en azından elimi sıkıyor! *
ucundan yavşaklık kokan tiplerdir. gereksizdirler. hatta her sabah bunları takip edip tam sarılmışken birbirlerine ikisini birden çuvala sokup bi güzel dövmek gerekir ki hatalarının farkına varabilsinler.