bugün

türkiyedeki öğrencilerin durumunu gösteren olaydır. hayata aldığı kredi nedeniyle 9 - 10 milyar borçla başlayan öğrenciler, okul harçlıklarını kazanmak için kendilerini feda ederken hala bazıları oturdukları koltuktan oy dilenmekte. halksa hala parasız eğitim diye bağıranları yuhalamakta. belki yaşanan bu olay gibi kaç tane yaşanıyor ülkemizde ama hala insanlar öğrencilerin elinden tutmak yerine kendi cebimi nasıl daha çok doldurabilirim diye düşünmekte.
babaları her dediklerini yaptıgı, ceplerine belki kendi cüzdanlarındaki son parayı koyarak okusun diyerek okula gönderdikleri halde,sagda solda serserilik eden öğrencilerin ibret almaları gereken durum.
öğrenci olduğu için veya eğitim paralı olduğu için değil güvenlik önlemleri alınmadan çalıştığı için ölmüştür.

aslında ölenin öğrenci olması neden bu kadar önemli anlamıyorum. öğrenci olmayan biri ölseydi hee iyi o zaman tamam mı diyecektik.

burda önemli olan basit bir güvenlik önlemi olan güvenlik halatı kullanmadığı için veya işverenler tarafından kullandırılmadığı için genç bir canın yitip gitmiş olmasıdır. eleştirilecek bir nokta varsa eğitimin paralı olması değil insanları gerekli iş güvenliği eğitimi ve donanımı verilmeden çalıştırılmasıdır.
(bkz: üniversitelinin hazin ölümü/#9144387)
ülke gerçeği demekten haya edeceğim bir durum...ama yerine bir kelime de kullanıyorum...üzülüyorum ve utanıyorum. utanmayı başka birine ihale etmeden utanıyorum...gerçek utanç sahipleri şimdi başka ihalelerde koşturuyorlar... kendilerine ulaşılamıyor hala ve ısrarla...
Ömer Çetin'in kısacık hayatı ve okul, öğrenci, parasızlık, geçim derdi, gençlik ve bir türkiye gerçeği.
gerçek hayatın, (bkz: küçük sırlar) hayatlarıyla hiç te aynı olmadığının ispatı. öyleyse neden gerçekler anlatılmaz da,
gerçek; türkiye de kızlar *orospu*, erkekler gavat gibi anlatılır dizilerde*?

siz hala aptal aptal izlemeye devam edin o ahlaksız dizi*deki ahlaksız hayatları. gerçek hayat sokaklarda.
inşaatta çalışırken düşüp ölmek çok acı. kim olursa olsun çok acı. ama kazayla gelen her ölümün mutlaka kamu vicdanında sorgulanması gerekir. yazarın bu konuyu açması bu bakımdan çok yerinde.

o inşaattaki çalışma şartlarında iş güvenliğinin olmadığına mı yanarsın, yoksa okul masraflarının öğrenciyi ezip anasına babasına mahçup ettiğine mi yanarsın?

allah rahmet eylesin. allah yakınlarına sabırlar versin.
haberi görünce bile içinin cız edip okuyamamaktır.türkiye manzarasıdır...
Bugün dusebilecegim durumdur. Allah kimseyi düşürmesin.
Kolay gelsin kardeşim, dikkat et.
(bkz: tamam canım kıps)