bugün

ciddiye alinmasi gerekir. intihar saglikli bunyelerde dile gelecek bir kelime degildir. eger adam gibi arkadassaniz, yardimci olun, siz olamayacaksaniz gerekli merciilere haber verin.mutlaka ruhsal cokuntu icindedir. tasak malzemesi yapilacak mevzu degil. olumun sakasi olmaz, vicdan azabindan yasayamaz hale gelirsiniz.
peki sen meşgulsun galiba .S diye geri mesaj atarak az miktarda kalmış yaşama sevincini de alarak intiharını kolaylaştırırım.
+ intihar ediyorum.
- mesajın yarım geldi bir daha at.
+ intihar ediyorum.
- aaaa nedeeen? :(
erkek ise, kimse yazmaz geri. hatta siktir lan oradan diye cevap alır. kız ise mesajlara aramalara bakmaktan intihar edemeyecek kızdır.
böyle ibne gibi puşt gibi bişeydir. cevap alamadan intihar etmiş arkadaştır. bir telefon gelir ve -emre olum uyan x intihar etmiş lan! +hassiktir yaaa.
taa lise zamanlarım, benimde olmuştu böyle bir arkadaşım. bana mesaj atmadı gerçi, başkalarına atmıştı.

o zaman lise 2 veya 3. bir arkadaş var sınıfta. 'duygusal terminatör' diyoruz. adam 1.90 boyunda, kaslı maslı bir şey. yolda önünü kesse altına yaparsın. bunun bir sevgilisi mi vardı, ne vardı. ayrılmışlar. bizim terminatör gece şu mesajı atmış arkadaşlara.

'sevgili dostlarım, bu hayatın yükünü omzumda taşımaktan bıktım. artık yükü bırakmamın vakti geldi. titredi bu beden, üşüdü bu küçük kalp. hoşçakalın.'

koskoca adamsın oğlum. yazdığın mesaja bak.

ertesi günde gelmemişti bu okula. aradık. 'hastanedeyim, midemi yıkadılar. dinlenmem lazım.' demişti. ( bence kahvehane köşelerinde arkadaşları ile batak oynuyordu pezevenk.)

neyse, sonraki gün geldi okula. kızmıştım bende buna. 'olm intihar ederken, birilerine mesaj atacaksan banada at lan. bak başkasından duyuyorum, başkasının telefonundan okuyorum; intihar mesajını'

bu arkadaş şimdi koskoca adam oldu mesela. Dün feysbok'a 'birileri ile konuşmaya o kadar ihtiyacım var kii....:((....' diye yazmış.

hey allahım.
inandırıcı olmayan arkadaştır.
et edeceksen. banane. o seninle senin bedenin arasındaki mevzu.

çok zorlamayacaksa, bileğini kes, kanınla veda mektubu yaz.
intihara eğilimli olabilir, intihar eden kişilerin büyük çoğunluğunun daha önce intihar etmekten bahsettiklerini göz ardı etmemek gerekir, ciddiye alınmalıdır.
intihar etmeyecektir. Dikkat çekme çabaları bunlar hep.
muamele çeken arkadaştır.
dikkatleri uzerine cekmeye calisan arkadastir. gece saatlerini tercih ederler genelde.
"sikime kadar edersen" şeklinde cevaplanması gereken arkadaş. şovmen pezevenk, öleceksen öl. dikkat çekecek başka yol mu kalmadı?
intihar etmeyecek olan arkadaştır.
Kesinlikle yaşanıyordur o durum. Bazıları da komik olmaya çalışıp ketçap sıkar orasına burasına.
Bitmediler bir türlü.
(bkz: devecialpay)

iki ayda bir askere gider askerden arta kalan zamanlarda da intihar ederdi.
ilgi bekliyordur.
insan önce bir of yine mi çeker sonra yapma olum manyak mısın? hayat çok güzel benzeri kelimeler söylemek zorunda kalır. çünkü arkadaşı blöf yapıyordur. ilgi bekliyordur.
haydi selametle diye cevap yazılması gereken kişidir çünkü her olgun insan bilir ki intihar edecek kişi bunu habersiz yapar aksi ihtimaller ilgi çekmek ve ego tatmini için yapılan atılımlardır.
helvayi kavurmaya basliyorum.
ben de hep öyle zannediyordum ama şahit olduğum bir olay sonrası hiç hafife alınmaması gerektiğini anladım. mesajdan sonra gerçekten intihar edebiliyorlar.
milyon tane derdimiz varken, kendi intiharıyla dert üstüne dert eklemeye niyetlenmiş arkadaştır. çok şükür yok. olursa ilk önce ikna edilip, sonra da tekme tokat girişilir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar