bugün

voerrated olduğuna katıldığım fakat tüm zamanlar kısmına katılmadığım önerme. dünyanın en en overrated filmi için;

(bkz: The Shawshank Redemption)
abi şu : 2001 a space odyssey olayı ne anlamadım.

Ulan izledim adam bildiğin beethovenin senfonilerine animasyon yapıp yollamış bizde izliyoz '' film '' diye.

Tamam mantığı , şifreleri ,düşünce kalıbı güzel.

Ama ulan bir uzay aracının inmesi 7dk ne lan ? bir adamın uzayda boşlukta sürüklenmesi 3.5 dk ne lan ?
Çok sıkıcı olarak kurgulanmış filmdir , sırf uzun olsun diye malca uzatmalara gitmiş kubrick abimiz.
Ha ama ona laf atmak bana düşmez.
gereksiz laf. interstellar güzel filmdir. basit bir senaryo çok başarılı işlenmiştir. amerikan propagandası demenin anlamı yok, çünkü gerçekten dünyaya bişey olacak olsa hepimiz nasa bişey yapsın diye dua edeceğiz, tübitak falan değil... yönetmeni zaten kendini kanıtlamış çizgisini belli etmiştir. yine aynı çizgide, üstüne koyarak bir eser bırakmıştır. eğer beğenmediyseniz, bu tamamen sizin zevkinizle alakalıdır... 2001 a space odyssey bir efsanedir, ama interstellar'ı da izlemek, hans zimmer'ın müziğiyle mest olmak bizim için ayrı zevktir. kısacası, tatava yapma güzel film işte amk!