bugün

başlık "internetteki seçim anketlerinde neden hep chp üstün" olması gerekiyordu arkadaşlar, karakter sınırı malum.

oldukça yoruma açık bir soru. lakin cevabı açıkça belli:

şimdi efendim bunlar -en basit örnekle açıklamak gerekirse- bir ulu sözlük anket fasilitesinden veya diğer sosyal medya anketlerinin yapıldığı platformlardan anketi başlatıyor. ekşi sözlük, inci sözlük * ve ulu sözlük gibi ortamlarda bu anketi paylaşıyorlar. inci sözlük'teki %99 kısmı kapsayan seçmen yaşa gelmemiş, rte düşmanlığı ile doldurulmuş ergenler tabii ki sol kesimin desteklediği partiyi işaretliyor. (hani şu caps sayfalarının paylaşımlarının yorumlarındaki "hırsız rte, soydun bizii xdxd" diyen 12-18 yaş arası arkadaşlar)

inci çöplük'te büyüyüp level atlayarak uludağ sözlük'e geçen, ergenlikten yeni yeni çıkan arkadaşlar da aynı şekilde chp'yi veya (keza cb seçimi anketlerinde de) sayın ekmeloğlu'nu işaretliyor. anket en sonunda ekşi'de duyulduğu takdirde chp üstünlüğü açık ara farkla önde olmaya devam ediyor. (bu anket macerası ekşi'de başlayıp inci'de de bitebilir, fark etmez)

sonra da diyorlar internette hep kazanıyoruz lakin gerçek hayata gelince, ak parti hep %50'lik pay ile cümle alemi tabiri caizse göt ediyor. allah allah! ne kadar ilginç?

e sen anketi oldukça büyük bi oranının seçmen yaşa gelmeyen veletlerin kaynadığı sosyal medyada yaparsan; tabii ki chp önde gider.
akp seçmeninin büyük çoğunluğunun interneti aktif olarak kullanmamasından dolayı diyerek cevaplanabilecek bir soru cümlesidir.
Gerçek seçimleri akp kedileri sabote ettiğindendir.
cevabı basit olan hede.
ak partili kalkıpta nette seçim anketi aramaz genel olarak.
günü gelir sandığa gider ayarını koyar gider.

ama 50 senedir kuyruk acısı çeken elitist cehapeli facebookta paylaşıp götünü avutmak için sadece arkadaş ortamında paylaştığı, varsa yoksa kendisi gibi kişilerin bildiği anketi paylaşır.
sonra tabi gelsin %80 chp falan.
yersen...
Akp seçmeninin internet kullanmayı bilmemesinden olabilir.
Ak parti secmeninin cogunu yasi gecgin insanlarin olusturuyor olmasi. Cahil demek istemesemde malesef cahil insanlar cogunlugunu olusturuyor bu kesimin. Buyuksehirde insanlar hep soyler bu sozu:"kime sorsam baska partiye oy veriyorum diyor. Kim veriyor bu akpye oyu?" cevap basit aslinda kirsal kesimdeki insanlar veriyor. Gecekondudaki insan veriyor. Egitim seviyesi dusuk insanlar veriyor. Bu insanlarin ankete katilma gibi bir durumlari yok ki anketler dogru ciksin. Yaslilar, kirsalda yasayanlar, egitim seviyesi dusuk mahallede volta atan gencler vs. Buyuksehirde yasayan secmenler bile kumelenmis her biri kendi mahallesinde konusuyor. Homojen secmen profili olan pek fazla bolge yok. Sonucta internet anketine ulasabilen secmen chp mhp kesimi.