bugün

internette küçük büyük ayırmadan her bireyin fotoğrafçı, organizatör, sedat peker'in yeğeni, playboy olabilmesidir.
öyle bir şeydir ki, çok tehlikelidir. insanlar sanal ortamda, kendilerine yalanlarla örülmüş bir koza örüyorlar. bir gün o kozadan çıkınca bir gün yaşayabiliyorlar yalnızca, kelebek olmuşlardır çünkü. özgür ama alışkın değildir...
birşey olmak da ilginç ama bir şey olanlar gerçekte de bir şey oluyorlar, internet e ihtiyaç duymuyorlar.
(bkz: klavye delikanlıları)
gerçek hayatta ne olduklarını değiştirmeyen gerçektir. maskedir, geçicidir.
internetin sanal olmasından dolayı doğrudur. internette herkes bir "şey"dir, fakat gerçekte "hiç"dir. zira insan, ne tür faaliyetlerde olursa olsun, hangi çalışmaları yaparsa yapsın, nerelerde takılırsa takılsın, gerçek hayatta bir varlık gösteremiyorsa, bir hiçtir. insan internette; devlet kurar, devlet yıkar; kral da olur, köle de olur; popüler de olur, kimsesiz de; bazen bir ideolojiyi çökertir, bazen de bir ideoloji onu; tuvalette ne yaptığını da paylaşır, bilmem kimle ilişkisi olduğunu da; ibadetini de yapar, günahını da işler; fakat birgün elektrikler kesilse, bütün hayatı yok olur. çünkü bütün hayatı sanal alem üzerine kurulmuştur.
herkes birşey olabilir pek tabi. ama sorun orada işte birşey diye bir şey yok.
Ben bişey olduğumu düşünmüyorum. Yazdıklarımın bile göründüğünü zannetmiyorum. Hatta girdiğim bu entry nin bile okunduğundan emin değilim.
Bu bana bi filmi hatırlatıyor ama vanilla sky...
çeşitli boyutları olan bir konudur:
bir yüzü şöyledir:
hastalıklı insanların egosunu tatmin etme aracıdır internette bir şey olmak. gerçek kimliğini gizleme amacı olmadan karakterini, mesleğini, tipini farklıymıçasına göstermek, bundan medet ummak ruh hali bozuk insanın yapacağı iştir. bu kişilerin kendilerine güveni yoktur. bu durum eğer gerçekliğin önüne geçiyorsa acilen tedavi olmaları gerekir.
diğer taraftan kötü niyetli insanlar saf insanları kandırmak amacıyla birşeymişçesine davranıp emellerine ulaşmaya çalışırlar. burda amacın kötüye kullanımı vardır.

aslında insan olarak herkes bir şeydir. internet veya gerçek hayat farketmez. mühim olan bu insanlığı nasıl kullandığıdır. internete takılanlar karakter sahibi veya kişiliksiz olabilir. tıpkı gerçek hayatta böyle olduğu gibi. internetle bağlantısı olmayıp, kendini haddinden fazla birşey zanneden, kapasitesinin üstünde bir şişkinlik barındıran da mevcuttur.
best model of the world'ün gerçekte tırt model of the zort olma durumudur.
(bkz: klavye delikanlısı)
"Dalgasız denize herkes kaptan" sözünü doğrulayan gerçektir.
internette herkes bir şeydir.
Var oluş ve yok oluş için bir tık yeterlidir.
internette tıklanmak, gerçek hayatta nefes almak gibidir.
internette var olanların, bir tıklık ömrü vardır.
Son zamanlarda facebook'da ki trend yetenek sizsiniz'de yarışmacı dır. *