bugün

yakın zamanda interneti bekleyen tehlikelerden olup, bazı kendini hacker sanan ya da hacker olmuş, imalat hatası insanlar yüzünden, ileride gerçekleşmesi olası hededir. yok malware, yok worm virüsü yok trojan vs. oraya giriyorum zart, buraya giriyorum zurt. bilgisayar paso zırlayıp, sinirlenimi alt üst ediyor. antivirüs full mesaide arkadaş... hayır bilgisayarın bozuk olması imkansız, bizzat bu işle uğraşıyorum zaten. ip adreslerini de gizliyorlar, bunlardan birini yakalayabilsem, yüklü ve caydırıcı bir tazminatla, bilişim suçlarından mahkemeye vereceğim. bizzat kendim yakalarsam da ellerine... neyse.

(bkz: temiz internet istiyoruz)
bu virusleri bazı antivirüs şirketlerinin kendilerinin çıkarttığı gibi bir efsane dolaşmaktadır. bilmem artık ne kadar doğrudur.
her yerde oldugu gibi internet piyasasındaki rant kavgasından olusmaktadır bunların hepsi adam spy'ı yapıyor sonra bir bakıyorsun bir virüs programı cıkmıs sadece o silebiliyor virüsü. bir cok virüs programı da zaten bu sekilde ün kazanmıstır.Simdide conficker diye bir virüs cıkardılar cok bela birsey ama nasıl bir bela halen cözebilen yok.