bugün

sözlük içerisinde de bu konuda hiç sorun yaşamayacağını düşündüğüm özellikle yeni neslin sorun yaşamayacağı çok ama çok büyük bir kitle yıllarca hapiste sadece bir lep top ve internet ile yıllarca mutlu ve mesut yaşayacaktır.
Yanıtı sıfır olması gereken bir soru. istediğiniz kadar asosyal olun, istediğiniz kadar sanal alemde yatıp kalkın, o dört duvar arasında kalmak, o beton yığını, o bir avuç gökyüzü ve kısa mesafeye hapsolmuş güdük yürüyüşler yine de çekilmez.
Şu an ülkenin hali ortada, zırt pırt yasaklanan ceza verilen, yayın yasağı getirilen siteler yayınlar ile yapılan paylaşımlar yazılar sonunda açılan davalar yanında basın yayın organlarında kendine yer bulamayan basın emekçileri tutuklamalar vs düşünülürse...

Corona tedbirleri konusu hariç kısmi bir hapis kısıtlama olan hayat ekonomik sosyal siyasi alanda zaten yaşanıyor.

internet serbest olma ihtimali konusuna da değinelim.
Böyle bir durum Dünya'nın hangi ülkesinde yasasında rejiminde olursa olsun asla ama asla internetin tam bir serbestliği özgürlüğü teknik olarak mümkün değildir, olamaz.
internete mahkum olmuş birisi özgürlüğüne fazla önem vermiyor sanırım. istediğim zaman, istediğim şeyleri yapabildiğim sürece hayatımdan internet çıksa da olur.
normal hayatım da zaten hapishane gibi, adam gibi milyarları çalıp gömerim sonra hapse girerim eee internette varsa daha ne. ben yaşayamadım kardeşim yaşasın.