bugün

Dünyanın her yerini görmeden ölecek olmak insanı üzüyor.
kaçınılmaz olan durumdur.
keza ortalama bir insan ömrü düşünüldüğünde ve kişinin sürekli güncellenen durumu (para, yaş, evlilik, çocuk vs.) göz önüne alındığında, mutlaka bir çok kısmı gerçekleşmeyecektir kurulan hayallerin.
b..ku b..kuna yaşadığının kanıtıdır.

ama başka bir felsefe daha var tabi;

(bkz: gerçekler hayallerden daha zengindir)
Hayallerini başkasına devrederek ölmesi demektir. Hayaller ölümü görene kadar değildir.
Hayallerin sınırı yoktur ancak hayat sınırlıdır.bir hedefe ulaşınca başka bir hedef koyarsın önüne ve bu böyle devam eder gider,bazen doyumsuzluğumuza yenik düşer ve sürekli birşeylerin peşinden koşar gideriz ama bir anda kaçınılmaz sonla karşılaşırız ve hayallerimiz diye tabir ettiğimiz unsurlara ulaşamadan göçüp gideriz dünyadan.
Senin hayallerini başkasının gerçekleştirdiğidir.
üniversitedeyken çok hayalinin olmasıdır. düşünsen bi ara düşünürsün bunları gerçekleştirebilir miyim. bir de bakmışsın imam. (bkz: göte pamuk)
hayallerini gerçekleştirip ölmekten sonuç itibariyle hiçbir farkının olmadığı durumdur. farkı yaratan geride bıraktığı insanların arkasından yaptığı konuşmaların konu olarak değişimidir "yaşamayı biliyordu" yahut "hiçbir şey yapamadan gitti" ki bu da o insanı rahatsız etmeyecektir. o yüzden bu durum kanaatimce bir sorun teşkil etmiyor.
içinizde patlayan hayallerdir.
Ne demiş edison; "hiçbir gün çalışmadım, hepsi benim için bir eğlenceydi"
Benim hayalimde bu şahsı muhteremikinden.
Tek hayali ölmek olan bir insan icin hic sorun degildir.
tanrı'nın adaletidir.