bugün

Hiç bitmeyen savaşlar. Kimi sözde cihat yaparak, kimi sözde kürtlerin hakkını savunarak, kimi petrol için, kimi fazla toprak için masum insanları katlediyor. En sinir bozucu olan ise tüm bu örgütlerin hepsini kuran ve orta doğuya salanın amerika olmasına rağmen kendi kurduğu örgütleri yok edip kahraman oluyor ve yeni bir tanesini daha piyasaya sürüyor ve yine aynı şeyler, olan müslümana oluyor.
1) hayattaki zorlukların ve acımasızlığın çocuklara gösterilmemesi, bu yüzden çocuğun biraz büyüyünce "ne oluyoruz, ne olduk, neler oluyor hayatta" gibi soruların önünü alamaması. zaman çok hızlı geçti sözünün bir sebebidir.

2) dost kazığı. size en yakın dost olduğunu düşündüğünüz kişilere dikkat edin. lafta hayat boyu zorlukları paylaşacağınız konuşulurken, dost dediğiniz kişi fırsatını bulduğunda sizi satabilir, siz de onu satabilirsiniz.

3) gücün kas ile çok yakından alakası olduğunu, sportif olmanın ve yakışıklı olmanın sevilmeye ve saygı duyulmaya çok ciddi etkisi olduğunu, insan hayatının ortadoğu'da aslında vahşi hayvanların hayatından farklı olmadığını erkek çocuklarına anlatmayan, göstermeyen ebeveynler. birinci maddeyle ilgilidir, paranın gücü de bununla çok alakalıdır.

4) televizyonlara hapsolmuş, telefonlarına hapsolmuş ve kendi halinin farkında olmayan insanlar sürüsü. hepiniz zombisiniz. boşa yaşıyorsunuz.

5) eğitim sistemi. okula gitmeseniz emin olun kendinizi daha iyi eğitirsiniz.

6) insanın kendini her şeyden üstün zannetmesi. bunlara karşı ne diyeceğimi bile bilemiyorum. tebrikler.
görsel

7) ırkçılar, faşistler, cinsiyetçiler ve bilimum beyinsiz barbar insan. aferin, çünkü yaşamak için öldürmek gerekiyor, çünkü olmayan beyniniz şuanda yaşadığınızı fark edemiyor.

kısacası bilincini aldırmış, beynini ücretsiz kullandıran tüm insanlar, beni hayattan soğutuyor.
artık uyku düzenim diye bir şeyin kalMayışı.
haksizliga ugradigini hakkinin yenildigini kanitlayamamak.
ırkçılık
yoksulluk
savaşlar
adaletsizlik ve daha niceleri.
rte, elektrik, su kesintisi ve bir türlü geçmek bilmeyen zaman.
(bkz: soğuk espri)
Hayat evet.
dolmuşa binmişsindir sabahın köründe alelacele. kulaklık falan hak getire. O da ne dolmuşta prodüksiyonu gayet başarılı olan kaliteli yabancı parçalar çalmaktadır. Sen kafa sallamaya tam başlamışken ve havaya girmişken hepsi birbirinin aynı olan şarkıların çaldığı seymen fm açılır. Sen de gerçek hayata döner. Yolculuğa hayattan bıkmış şekilde devam edersin.
Birşey için uğraşıp, emek verip boşa gittiğini görmek.
Otobus yolculugu.
Sesiz çiğne dediğin halde, sesli sakız çiğneyen insan.
Beklentilerin alabora olması.
Sabah acelen varken hemen çorap giyersin de baş parmağında küçük bir delik vardır. Aman zaten eve gelicem kimse görmez dersin. Sonra akşam bi bokluk çıkar da bi yere gitmen gerekir ve sana içeri girsene derler. Dırırırırım.
Sevgilinle sinemaya gidersin ve film seçerken bir anda “ Ben altyazılı izleyemiyorum. Türkçe dublaja girelim” diye bir ses gelir. inanmak istemezsin ya hani. Allahım ben sana ne ettim diye bağırasın gelir.
Samimiyetsiz insanlar ve menfaate dayali iliskiler.
Buzdolabı.
Sevdiğin kızın filmlere ve dizilere karşı ilgisiz olması, oyun oynayan erkekleri küçük görmesi.
Yemek yerken ağzını şapırdatması ve boğuluyor gibi nefes alması, cak cak sakız çiğnenmesi .
çok konuşan insanlar. ağızlarını yüzlerini sikesim geliyor. konuşma kardeşim konuşma yaz bana. al numaramı sabah akşam yaz. konuşma benimle.
havanın fazla soğuk olması. ciddiyim evet.
insanlar. Bence dünyanın 10 da 9 u ölmeli. Acilen savaş. Evet.
Sınavlar, lise için ayrı Üniversitesi için ayrı işe girişte yükselmede; Hayatın içinde. Her yerde.
150 kiloluk kadınların ayağında yamulmuş ugg görmek.
Hayatin kendisi.