bugün

o kadar eskidir ki insanlık tarihiyle yaşıttır.
ve o kadar yenidir ki, her gün birkez daha hatta milyon kez daha kendini yineler.
insanlık bu kafayla varolmaya devam ettikçe, insanlıkta ölmeye devam edecek.
görsel

Huzurla uyu Özgecan.
N'olur huzurla uyumuş ol...
bir çocuğun silahla öldürüldüğü andır.
14 yaşındaki çocuğa tecavüz edenlerin tahliye edilmesi.
Şerzan Kurt adlı genci öldüren polisin tahliye edilmesi.
Parasız eğitim isteyen öğrencilerin ise ceza yemesi.

Yalnızca insanlık değil, adelet ve şeref de ölmüştür.
-Ölüme sevindiği andır.
-Tüm haksızlıklara sessiz kaldığı andır.
-Açlıktan ölen insanlar varken duyarsız kaldığı andır.
-Namusun* kadının hayatından daha önemli olduğu andır.
kübra bebeğin açlıktan ölmesi durumudur. bu bir insanlık ayıbıdır, bunda bir kişi ya da kişiler değil, tüm türkiye sorumludur. başta zenginlik içinde yaşayan müslümanlarındır bu sorumluluk.

her gün bir yerlerde yemek yemeyi adet yerine getiren bizim kodoman zengin müslümanlarımız bu olay olduğunda acaba yine nerelerde eğleniyordu. harbiden lan, bizim osmanlı gibi bir zamanımız vardı değil mi. insanlar, zekat verecek kimseler bulamıyordu.

küfür etmek istemiyorum.
bazı yavşakların düşünebildiğini sandığı andır *
insanlığın özünde olan bencilliğin paranın bulunması ile insanlığın temel düzeni olduğu andır.

bir de buradan yakın;

http://haber.mynet.com/bu...m_campaign=haber%2bwidget
--spoiler--
bir pazar yerindeki küçük bir kız çocuğu bir aracın altında kalıyor, araç sürücüsü durmadığı gibi bir de geri geri giderek küçük kızın ezilmesine yol açıyor ve sonra olay yerinden uzaklaşıyor. olay yerinden geçen onlarca kişi küçük kıza hiçbir müdahalede bulunmazken, başka bir araçta üzerinden geçiyor. küçük kızı gören birkaç araç sürücüsü ise yanına yaklaşmadan uzaklaşıyor.
--spoiler--

http://video.ekolay.net/v...anligin-oldugu-an/547907/
elinden birşeyler gelebilecekken görmezden gelip banane dediğin andır.
türkiye'de yaşanılmış aslında hiç şaşırılmaması gereken durum.
rejenerasyon olur. insanın insanlık parçası kopar. yeniden insanlık güncellenmeye başlar.
(bkz: ikinci dünya savaşı nda işlenen savaş suçları)
insanlığın ölmediği anlardan daha çoktur.
insanlara güveninin kalmadığı zamandır. Artık böyle bir tavır takınmaya başladım. içimdeki iyilik tohumlarını hep söküp aldılar.