bugün

Daha olmadı, istiklal mahkemeleri, idam sehpaları, işkence tezgahları kurmak.
(bkz: başına kemalist kadar taş düşsün)

tanım: insanları küfür etmeye zorlamak kadar kötü değildir.
Zamanında insanları şapka takmaya zorlamakla benzer bir uygulamadır.
madem bu ülkede insanlar kemalist olmaya zorlanıyor neden bu kadar çok anti-kemalist var diye düşündüren ifadedir.

(bkz: bağlı tosuna bağ kopartmak)
kötü bir şey değildir ki, bu ülkeyi ayakta tutan en büyük değer kemalizmdir, bir türk vatandaşı kemalist olmalıdır ve ona son derece saygılı olmalıdır.
Her iş yerinde, kurumda, dernekte vs.de Atatürk resmi bulundurmak zorunluluğu, bir zorlamadır mesela.
en tanınmış kemalistlerin şu an hapiste olduğu, meclis içerisinde pkk destekçilerinin ve meczupların varolduğu günümüz türkiyesi ile çelişen ifade.

zorla kemalist olunmaz, olunamaz. kendi içerisinde tek amacı tam bağımsız laik türkiye cumhuriyeti olan bir ideoloji, zorlama ve baskı altında değil, yürekten vatanını severek olur. içerisinde hilafet sevdası, bölücü proje yandaşlığı gibi rejim ve toprak bütünlüğüne muhalif olanlar, kendileriyle savaşım halinde bulunan bir ideolojiyi baskıcı olarak nitelemekten öteye gidemezler.
fon müzigi "ben yetim,ben öksüz" sarkisi olmasi gereken siçmik bir entrydir.
böyle bir zorlama yoktur zaten akli basin da olan insan siyah ve beyazi da ayirir.
"kemalizm" düşüncesine sahip olması için konulan yaptırımlardır.
kemalizm nedir?
uydurma bir kavram. alışığız ya kavramlarla yaşamaya. her olaya bir kavram bir isim koymaya meraklı insanlar. düşünmüyor ki insanoğlu, kavramlardır birbirinden uzaklaştıran onları. etiketlemek, yaftalamak. dini bütünsen atatürk'ün yolunda ilerleyemezsin. bireysel özgürlüğü savunuyorsan, vatanın birlik ve bütünlüğüne candan inanamaz, ait olduğun toprakları canından çok sevemezsin.
metal müzik dinliyorsan türkü dinleyemezsin, marka giyiyorsan, güzel yaşamayı gezmeyi seviyorsan bilgili kültürlü olamazsın.
kavramlar izin vermiyor.
e haydi kavramlarla konuşalım o vakit.
olması halinde sözlüğün kapanması ve tüm mustafa kemal atatürk karşıtı düşünceye sahip olanların idamı anlamına gelen durumdur. *