bugün

insana herhangi bir şey kaybettirmeyendir. evde olmak sıkıntı yaratmaz. çünkü yatak '' seni seviyorum '' dediğinde başını çevirmez. kapı senin arkandan konuşmaz, iftira atmaz. duvar saati başka bir takımı tuttuğun için annene küfretmez. hiçbir şey kaybetmezsin dolayısıyla.
hiç arayıp sormayan birinin sonderece ilgisiz mesajıdır. o ne la şimdi anca mı keyfin geldi dediğim olaydır. zaten mesajdan haz etmem.. soğudum gitti sözlük bundan sonra paşa gönlüm bilir mode on .

günler sonra gelen edit.hahah oh olsun ,hayatta mutluluklar cıonım ok kib by gızı olmak müstehak
yaşamayı en zor kılanlardan, kendinden bile soğuyorsun o derece.
soğusan ne olur, her yerde yine insan olacak, ıssız bir adan yoksa en iyisi soğuma.
(bkz: olur öyle)
" insanları eskisi kadar sevmemek. Insanlari ve eşyayı. Galiba ölmek de bu " demiş cemil Meriç.
bencil insanları tanıdıkça daha da alevlenir bu soğukluk.
en son aşması kendinden de soğup bunalıma sokar seni. insandan soğumak dünyadaki tüm canlılar için normal görülebilir insanın insanlardan soğuması normal değildir bazı insanlar olarak ayrılabilir.
Evet, ve sonuc olarak kendinden sogumak.
yalanlar.
kız olsun, erkek olsun soğudugumda sebebini bile anlatamadigim durum.
acıyı hafife alan,
bilmeden yargılayan,
ağır konuşan,
can acıtan,
hak yiyen,
üzen,
özür dilemeyen,
burnu havada,
kendini olduğundan fazla gören,
değer vermeyi bilmeyen

insanlardan uzaklaşmak.

hepsinden değil. ama birçoğundan...
Yaz akşamı içimi soğutan durum. kendimi bildim bileli, kim benden yardım istediyse, ikiletmeden, hemen koştum gittim. Kimi eşya taşıttı, kimi yol arkadaşı ol dedi, kimisi de akıl istedi. elimden geldiğince maddi, elimden geldiğinin daha fazlası gelsin diye çırpınarak da manevi yardım ettim. peki karşılığı? koca bir hiç!

ev taşıyorum adam lazım. Kimi arasam bel fıtığı, grip, işi çıkmış, misafiri gelmiş. yol arkadaşı lazım. bi önceki gün halı saha maçı yapan adamın, bi gecede bel fıtığı olmasına sadece çocuklar inanır. insanı salak yerine koyduklarında ellerine ne geçiyor?

bu benim suçum mu? arkadaş seçme konusunda başarısız mıyım? Bazen, para yüzünden birbirini öldürme çizgisine gelen kardeşlere ve kız yüzünden araları açılan dostlara bakıyorum. kardeş, dost veya arkadaş. Bu kavramların hakkını verebilen insanlar gerçekten var mı? Yoksa hepsi hakkını veriyor gibi mi görünüyor? her şey pamuk ipliğine mi bağlı?
eleyeceksin aga. yanlış yapanı eleyecek, sileceksin. yılmaz'ı meseneden sılecesın.
Bende çok sık olan bi durum..
uzun süre yalnız kalmanının sonucu olan durum. Sabah gelip gunaydin diyerek öpen arkadasimi itmeme, em yakin dostumla arami bozmama nedrn olan durum. Kalabaliklarin icinde yalniz olmakla basladi en yakin arkadasimin bile samimiyetsiz orospu cocugu oldugunu fark etmemle devam etti. icinden cikilmaz berbat bir his.
(bkz: Mizantrop) olarak adlandırılır.
Özellikle bugün 14 yasında ki kızını hamile bırakan bir şerefsiz lağım faresinin haberini görünce hissetiğm şeydir.
bir de insanlara ısınmak vardır. insanları sevmek.
son zamanlarda insanlara ısınmamı sağlayan bir durumun içindeyim. ileride insanlara bu sevgiyi misliyle geri vereceğim.
Gercek samimiyetine inanmadigim kisilere karsi olan durum.

Bir yapmacik tavirlar, yeri geldiginde kisiligimi yargilamalar sen kimsin ulan gavat oglu gavat. Bir de bunu kizlar yapiyor ya, iyice deli oluyorum lan.
bir şiirle anlatırsam eğer,
nerde şimdi o eski dostluklar,
nerde çamlıcalar nerde yayla akşamları nerde,
herkes olmuş bir nevi birbirine düşman,
kalmadı canımın içi içimde bir insan sevgisi.
Sanırım insanlardan soğuyorum. Senden aldığım darbeden sonra soğuyorum özellikle ali. Derdimi anlattığım yakın arkadaşım dediğim insan umursamadı beni. Bu yüzden de soğuyorum.
Insanin kendisinden soğumasının dışarıya yansımasıdır.

Soğudumuz kadar; severiz, nefret ederiz, hayran oluruz, iğreniriz... Çünkü onlarda kendimizi görürüz.

Kendimize mecbur olduğumuz kadar mecburuz insanlara. "Insan", "insanlar"siz olamaz.
insanlar sahtedir. Toprağa ne ekersen onu biçersin peki ya insana? iyi davran kötü davransın. Kötülük yapana iyi olsun. Böyle hainleri kim sever dedirtmiştir. *
daha ne kadar soğuyabilirimi düşündüğüm fakat buna bir çare bulamadığımdır aynı zamanda.

bir kere soğumaya başladıktan sonra bu aynı şekilde yükselerek devam ediyor, bitmiyor, sanırım sonu da yok. çevrendeki insanların hareketleri bir bir gözüne çarpmaya başlıyor, aslında soğumadan önce normal karşıladığın şeyler, artık nefret ettiğin şeyler olmuş oluyor bile. kaçışı yok.