bugün

fareler veba salgınına neden olduklarından dolayıdır. bizim bir hocamız bu salgını yaymalarından ötürü insanların bu hayvanlardan korktuğunu ve bu korkunun bizlere de genetik olarak kaldığını söylemişti. yalnız yapılan araştırmalara göre fareler bu konuda masum çıkmış:

http://www.milliyet.com.t...-ve-pireymis-molatik-912/

gerçi ben splinter usta'dan dolayı sempati duyuyordum. *
Bok şekilli, değil zaptetmesi gözle takip etmesi bile zor olan, ibne gibi ses çıkaran canlılar oldukları içindir.
çok severim. insan dışında her canlıyı severim.
Çirkin olduğu için.
Bu kadar net evet. Biraz güzeli olanına özel kafes yapıp spor aletleri koyarak ağızlarından besliyorlar.
ayrıca fareler, hayvanlar arasında kısmen kültüre sahip olan tek cinstir. (insanı saymaz isek)

örneğin bir zehirli peynir varsa, bunu önce birisi yer, eğer bir gün ölmezse ikincisi, bu böyle gider ve eğer ilk gün fare ölürse sonraki nesildekiler bir daha görünüşü ve kokusu o zehirli peynire benzeyen hiçbir şeyi yemez.

bu yüzden genetik dışında sonraki nesillere aktarabildiği bir şeyleri, kültürü vardır farelerin.

bu yüzden fareleri tek bir ilaç ile öldürmek imkansızdır.
Fareler insanlara çok benziyor belki de ondan sevmiyorlar.
(bkz: veba)
Aslında insanların en çok sevmesi gereken şey farelerdir. Ben fareleri çok severim. Neden mi?

Fareler insanlarla genetik olarak %90 benzer. Bu yüzden birçok hastalığın ilacı ilk olarak farelerde denendi ve insanlara umut oldu. Farelerden Her yıl milyonlarcası, bilim adına yaşamını kaybediyor. Orta Rusya’daki fareler için oluşturulan anıt, insanlığın ilerlemesi için kurban edilen, bu küçük kemirgenleri anmak için yapılmış. Ne kadar güzel değil mi?

görsel

Dna ören bir fare...

Sevgili fareler Sizi çok seviyor ve saygı duyuyorum.
görüntüsü dahi mide bulandırıcı olan bu pis hayvanı kim niye sevsin?
çok ayıp etmişler. kedileri bu kadar çok şımartacağınıza biraz da farelere sevgi gösterin.

kitabı ve filmi bile var. bu ara kitap düşmanlığı yaptığım için filmini izleyin ve oyunculuk görün.

(bkz: fareler ve insanlar
Ben çok severim, çok tatlı bir hayvan aslında özellikle kızların ölüp biteceği bir tatlılığı var ne diye korkarlar anlamam.
Muhtemelen genlerimize tarih boyunca kaydedilmiş bir kod. Fareler ortaçağda milyonlarca insanın ölümüne sebep oldu. insan bilinçaltı da bunu sonraki nesillere aktarabilmek için dna sarmalındaki milyarlarca koddan birine iliştirdi.
John Steinbeck denen hergele yüzünden. Bizi birbirimize kırdıyor. Ey fare ve insan, oyuna gelme.