bugün

anlami yine de kisiden kisiye degisen, ama sahip olan kisilerin etrafa pozitif enerji verdigi, genelde guvenilir insanlarin sahip oldugu, ne derece kalifiye olduklari ilk bakislarinda belli olmayan ama manevi yonden gercekten guzel insanlarin bakabildigi, sicak ve guleryuzlu bakis. "seni cok sevdim kardes (dostum, canim, abim, ablam, guzel kiz, kucuk cocuk, amcacim.. diye hitaplar cogaltabilir), bana oyle insan insan baktin ki, sana hemencecik isindim." cocukluk arkadaslari harici, ileriki yaslarda dostluklar genelde bu bakislarla bulunup pekistirilir, belki de asklar da bu bakislarla dogar.
aşkların yaşanmasına ve dostlukların doğmasına,yaşanmasına sebep olan bakışlardır.insanların birbirlerinden etkilendiklerinde bakmaktan kendilerini alıkoyamadıkları bakışlardır.adeta birbirlerine vurulmuşcasına gözlerini ayıramadıkları kimilerine göre komik kimilerine göre hoş olan bakışlardır.insanın doğasında olan bu bakışlar en hırçın,en kinci olarak tabir edilenlerde bile olduğu düşünülen bakışlardır.