bugün

(bkz: dostum genç demişsin sniper çıktı)
iniş halindeki uçağın pilotuna gözünü kör edecek isabette lazer tutabilme olayı.
hadi onu geç de, bir de o mesafeden tutturup pilotun geçici körlük yaşamasına neden olmuşlar ya..

ne ilginç bir milletiz lan.
mesafe uzadıkça lazer çapının genişlediği hesap edilince uçağı tutturmanın pek zor olmayacağı eylem.
(bkz: türksün di mi)
habere göre "2100 metrede inişe geçen uçağa" diye bir ibare var. sen 2100 metre yukarıdaki uçaktaki pilottaki göze isabet ettir. bilemedim. derin düşüncelere gark eyledi beni bu sniper arkadaşım, ırkdaşım, canım.
uçaklardaki basit ama ciddi bir güvenlik tehlikesini ortaya çıkarmış hadise. Gençleri yermek değil tebrik etmek gerekli derim.
uçağa kedi muamelesi yapmaktır.
Cezası on bin tl dir.
büyük ihtimalle "en fazla pilot gözünü kapatır açar olm nolcak" düşüncesinin sonucudur.

öyke kediye tutmak gibi düşünülür. işin bu kadar ciddi bir boyuta geleceği düşünülemez.

not:uçağa lazer tutmadım.
yüklüce parası olan adamların yapacağı eylem. 10 bin tl ne demek lan, yerim öyle eğlenceyi, geyiği.
normal insanın yapacağı eylem değildir.
galiba en sağlam trabzonda yapılır lan bu. amk 50 metre ötemde uçak kalkıp iniyor.
bir istanbullu eğlencesi, bi bitmediler amk.

bide kokpite tutuyor eşşeoğlueşşekler...
Kaptanin kuleye bildirmesinden sonraki surecte kendi biyerlerine baska biseyler tutulmasina sebep olabilecek sapiklik hali.
Sadece biz Türkler'den çıkabilecek saçma bir olay.
acaba o işi yaparken ne düşünüyorlardı, dediğim olay.
saatte 800km ile giden aletin göt kadarki ön camına o kadar mesafeden nasıl oluyorda tutturuyorlar anlayamadığım olaydır.