bugün

evet ingilizce ister sömürülme deyin ister başka bir neden gösterin ,günümüzün 1 numaralı dilidir. bir türk olarak hangimiz istemez ki her yerde türkçe öğretilsin , herkes türkçe bilsin ama kazın ayağı öyle değil. ingilizce dünyanın neredeyse her yerinde geçerli olan dildir şu an ve kelime oyunları yapan birkaç yazarımıza da belirteyim ki dünya dışı varlıklar kanıtlanana kadar da evrenseldir , laf ebeliği yapmamıza gerek yok. aynı mantıkla kainat güzeli seçilen kızlara ne dememiz bekleniyordu ki? sen olsa olsa global bir güzel olabilirsin , dünya dışındaki bla bla bla.... akıl mantık alır mı bunu?

herhalde bazı insanlar nerede yaşadıklarını unutuyor olmalılar ki ingilizceyi siktir et türkçeye bak diyorlar. türkçeyi bilmek , doğru konuşmak iyi hoş da gidin bir iş görüşmesine yabancı diliniz olmadığında sizi alıyorlar mı yoksa göt gibi kalıyor musunuz? hayatı burdan yorumlamak kolay , at gitsin tartışmanı yap , dünya türk olsun diye bağır. ama dışardaki hayatı bilmeden veya görmezden gelerek bir takım çıkarımları hiçbir saygı göstermeden başkalarına zorla kabul ettirmeye çalışırsanız yaptığınız sadece okuzluktur. evet yanlıs duymadın bunu yapıyorsan okuzsun sen . çünkü trene sadece bakabilecek kadar hayat görüşün olmuş , veya gerçeklerin farkında olup sadece tartışma çıksın şanım yürüsün mantığında hareket etmektesin.

daha da komik olanı o kadar yapay bir fikir beyanı var ki sadece bana laf söyledi ben de onu kınıyorum ve laflar hazırlamalıyım mantığında saçma sapan entrylerde girmekte bu öküzler. yok efendim tecavüzmüş , sömürgeymiş , oymuş , buymuş.. ya benim evimdeki çocuklara ekmek götürebilmemi sağlayacaksa neden döneklik olsun lan bu? ayrıca dil öğrenmenin nesi kötü insan kendini geliştirmek ister , yeni kültürleri öğrenmek ne zamandan beri döneklik oldu tırt? kürtçe öğrenen türke dönek de bakalım , noldu yemez tabi...

yok efendim , işler burdan atıp tutarak yürümüyor ne yazık ki.. çıkın dışarı bakın etrafınıza , insanlar neler yapıyor ekmek parası için. vatanı burdan kurtarmaya çalışacağınıza kendinizi biraz geliştirin , böyle basit şeylerle gelmeyin karşıma. kimse ben ingilizce biliyoum mannn!! diye birşey demiyor size. gerekli diyoruz götünüzden anlıyorsunuz yapabileceğimiz birşey yok. öküz gelip öküz gitmek böyle birşey olsa gerek. ha bu arada hatırlatayım eksi butonu sağ altta yavrum. vücut diliyle de gösterebilirim istersen bi ara bana uğra..
dananın hadım edilmişidirler.
tanim: latince kokenli bir dilin tum dunyada kabul gordugunu zannetmeyen erkek inekler.

demek istedigim; bu ingilizler nifak tohumu ekmekte usta olmus arkadas. goruyosun dilleri uzerinde bile tartisirken biri 'donek' diye baslik aciyo, digeri 'okuz' diye. asirlar gecti hala tartisma adabi, fikri sakin ve etkin bicimde ifade etmek gibi seyleri ogrenemedik. tarafsizligimi korumak gibi bir kaygim da yok, yurtdisinda az cok takilmis olanlar bilirler hangi dilin evrensel oldugunu. ama niye 'donek', niye 'okuz'? acin soyle 'ingilizce'yi evrensel bir dil zanneden sevgi pitirciklari' , 'ingilizce'nin evrensel olmadigini zanneden sevimli ornitorenkler' gibi basliklar, 50 karakter sinirinin irzina hep beraber gecelim.